DONČIĆ POSKRBEL ZA VELIKO MAŠČEVANJE DALLASA: V le pol ure natrosil 37 točk (VIDEO)

Moštvo Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v gosteh zlahka prišlo do zmage proti Portland Trail Blazers s 132:92. Ob tem je v slabih 30 minutah na parketu blestel slovenski as Luka Dončić, ki se je ustavil pri 37 točkah. S tem so telički maščevali petkov poraz proti istemu moštvu.

Luka Dončić

Slovenski zvezdnik v zadnji četrtini ni igral, v 29:36 minute pa je 37 točkam (največ to noč v ligi NBA) dodal še sedem skokov in štiri podaje. Posebej natančen je bil pri metu za tri, saj je zadel kar osem od devetih poskusov, skupno pa 13 od 19. Dvaindvajsetletni Ljubljančan je zadel prvih osem metov za tri, zadnjega ob koncu tretje četrtine pa zgrešil.

"Nič posebnega ni bilo pred tekmo. Vse, kar lahko rečem je, da bi moral zadeti tudi zadnji met. To je vse. Občutek je res odličen, obenem pa mi je res žal, da navijači ne morejo biti z nami na tekmah. Seveda v telovadnicah treniramo brez njih, ampak na tekmah jih potrebujemo," je po dvoboju na temo vse boljšega meta z razdalje dejal 22-letni zvezdnik lige NBA. Na zadnjih 20 tekmah za tri meče 43-odstotno.

Just a light spin cycle ????

Objavil/a Dallas Mavericks dne Nedelja, 21. marec 2021

S 37 točkami je Dončić celo izenačil rekord franšize po treh četrtinah, dvakrat je 37 točk po treh delih igre dosegel tudi nekdanji nemški zvezdnik Dirk Nowitzki. Dončić je na zadnjih treh tekmah skupaj dosegel kar 117 točk.

Obračun proti Portlandu (25-17) je bil tesen večino prvega polčasa, po izenačenju na 44:44 pa je Dallas (22-19) na Dončićevih krilih prevzel nadzor nad dogajanjem na parketu in dvoboj zanesljivo pripeljal do konca z visoko razliko in ostal na osmem mestu zahodne konference. V tretji četrtini jim je uspel delni izid 19:0, najvišja prednost pa je v zadnji četrtini, ko so nosilci igre počivali, znašala kar 45 točk.

Po mnenju slovenskega košarkarja je bil pomemben predvsem preskok v obrambi. "V obrambi smo naredili korak naprej. Naša prva tekma tukaj ni bila naša najboljša, kar se tega tiče. Danes smo naredili nekaj prilagoditev, dobili nazaj Finney-Smitha, ki je eden naših najboljših obrambnih košarkarjev. Moramo nadaljevati tako in še stopnjevati igro v obrambi," je še dodal zvezdnik Dallasa. Ob njem je 21 točk dosegel Josh Richardson, pri domačih pa je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Damian Lillard (0/7 za tri).

V ligi NBA sta že v soboto zvečer igrali še obe preostali ekipi s slovenskima košarkarjema, a tako Dragić za Miami Heat kot Vlatko Čančar za Denver Nuggets ob tesnih porazih nista stopila na igrišče. Dragića so ustavile bolečine v križu pred porazom Miamija po podaljšku proti Indiana Pacers (106:109), Čančar pa ni dobil priložnost ob porazu proti New Orleans Pelicans s 108:113. Denverju ni pomagal niti trojni dvojček Nikole Jokića, ki se je ustavil pri 29 točkah, 10 skokih in 10 podajah. Po 30 točk sta na drugi strani dosegla Brandon Ingram in Zion Williamson.

Goran Dragić

Na preostalih tekmah so pričakovan poraz brez obeh zvezdnikov LeBrona Jamesa in Anthonyja Davisa doživeli prvaki Los Angeles Lakers proti Phoenix Suns s 94:111. Na tekmi je Chris Paul kot šesti košarkar v zgodovini lige NBA prebil mejo 10.000 podaj. Ima jih 10.004, na vrhu večne lestvice pa je John Stockton s 15.806.

Lakers kljub porazu ostajajo tretje moštvo zahoda (28-15), Phoenix pa se je na drugem nekoliko odlepil (28-13). Philadelphia je po zmagi s 101:100 po podaljšku proti New York Knicks ostala na vrhu vzhoda (30-13), sledi pa jim Brooklyn (29-14). Danes so ugnali Washington Wizards s 113:106.