DONČIĆ PODRL NOV REKORD, A RAZOČARAN ZAPUSTIL PARKET: "Svojo ekipo sem pustil na cedilu" (VIDEO)

Odlični slovenski košarkar Luka Dončić je dosegel nov trojni dvojček in prišel do strelskega rekorda v severnoameriški košarkarski ligi NBA, a to vseeno ni preprečilo tretjega domačega poraza Dallasa v letošnji sezoni. Ekipa New York Knicks je bila boljša s 106:102, Dončić pa je končal z 38 točkami ter temu dodal še 14 skokov in deset podaj.

To je bil že četrti trojni dvojček za 20-letnega Ljubljančana v tej sezoni.

Latvijec Kristaps Porzingis je nekdanjemu moštvu dal 28 točk, a z Dončićem, ki je na parketu preživel 35 minut, nista imela veliko pomoči soigralcev, tako da je New York prišel do šele druge zmage v sezoni. Najboljši strelec gostov iz New Yorka je bil Marcus Morris, ki je dosegel 29 točk.

Porzingis si je na zadnji tekmi v dresu New Yorka 6. februarja 2018 poškodoval koleno in do letošnje sezone potem ni igral, v Dallas je sicer prišel v menjavi igralcev že v pretekli sezoni. "Od vseh tekem sem bil danes najverjetneje najbolj sproščen. Samo želel sem igrati dobro in danes sem naredil korak naprej. Ne glede na to, kdo je naš nasprotnik, jaz si samo želim pomagati naši ekipi do zmage," je ob koncu dejal Latvijec.

Mavs vs Knicks: Final

Final in Dallas. Mavs fall to the Knicks 106-102. Luka with a triple-double and a new career-high, 38pts/10asts/14rebs. Back at it again tomorrow in Memphis against the Grizzlies. #MFFL

Objavil/a Dallas Mavericks dne Petek, 08. november 2019

Prvo četrtino so dobili gostujoči košarkarji, do polčasa pa je Dallas, tudi po zaslugi osmih Dončićevih točk, ujel priključek. Ob odmoru je bilo 61:57 za goste. V tretji četrtini so Knicksi vodili že za 12 (69:81), a so domači košarkarji do konca tega dela igre uspeli zaostanek znižati na štiri točke, bilo je 80:84.

Na začetku zadnjega dela igre je Porzingis izenačil izid na 87:87, Tim Hardaway pa je z zadetim metom za tri točke poskrbel za prvo vodstvo Dallasa v drugem polčasu. Izid je bil znova poravnan šest minut pred koncem, ko je Dončić s polaganjem poskrbel za izenačenje na 92:92. V zaključku tekme pa so bili bolj zbrani gostje. Za odločilno prednost je z delnim izidom 9:0 poskrbel Morris.

Dallas je imel štiriminutni strelski mrk, v zadnji minuti je sicer Hardaway zadel dve trojki in slabe pol minute pred koncem znižal na 102:105. Dončić je imel 18 sekund pred koncem tekme z metom za tri točke priložnost izenačiti izid na 105:105, potem ko je Taj Gibson zgrešil oba prosta meta, a je z desetih metrov zadel le zadnji del obroča. Dobrih deset sekund pred koncem pa je Julius Randle z prostima metoma postavil končni izid.

"Slabo sem se odločil. To ni bil met, ki sem si ga želel. Svojo ekipo sem pustil na cedilu. Bolje se moram odločati," je o zgrešenem metu za izenačenje po koncu tekme dejal Dončić. Slovenca in njegove soigralce zdaj čakajo tri zaporedna gostovanja (v Memphisu, Bostonu in New York), prvo že v noči na nedeljo.

Izgubil tudi Dragić, zmagal le Čančar, a še on s klopi

Z odličnimi predstavami pa v letošnji sezoni nadaljuje moštvo Los Angeles Lakers. Za sedmo zmago so tokrat doma s 95:80 premagali Miami Heat, za katerega je nekdanji slovenski kapetan Goran Dragić v 34 minutah dosegel 19 točk, sedem podaj in šest skokov.

Najboljši strelec Miamija je bil sicer z 22 točkami Jimmy Butler. Na drugi strani sta bila pri Lakersih, ki so izgubili le uvodno tekmo sezone, najuspešnejša Anthony Davis (26 točk in devet skokov) ter LeBron James, ki je 12 od svojih 25 točk dosegel v zadnji četrtini. Miami, ki ostaja pri šestih zmagah, prihodnja tekma čaka v noči na sredo, ko bo gostil Detroit Pistons.

Do domače zmage so prišli košarkarji Denver Nuggets, ki so s 100:97 premagali Philadelphio 76ers. Vlatko Čančar je šesto zmago svojega moštva znova opazoval s klopi. Prihodnja tekma Denver čaka v nedeljo zvečer po slovenskem času, ko bo gostoval pri Minnesota Timberwolves.