Direktorska plača v DUTB 21.533 evrov bruto

V DUTB so po pozivih iz najrazličnejših smeri, naj deluje transparentno, razkrili plače vodilnih. Glavni izvršni direktor in novi izvršni direktor družbe Christopher Gwilliam in Janez Škrubej na mesec zaslužita 21.533 evrov bruto, začasni izvršni direktor Aleš Koršič in v. d. izvršnega direktorja Torbjörn Mansson pa 9800 evrov, piše Delo.

V ta znesek so všteti nekateri dodatki, denimo dodatek za delovno dobo, ne pa obvezno povračilo stroškov za prevoz in prehrano ter stroški na službenem potovanju, dodaja časnik.

Gwilliamova in Škrubejeva pogodba določa, da sta upravičena do variabilnega dela plače po preteku enega leta od zaposlitve. O pogojih in kriterijih za variabilni del plače se dogovorita z delodajalcem. Njun mandat traja do konca leta 2017. Če se jima pogodba pred potekom mandata odpove brez utemeljenih ali drugih razlogov, sta upravičena do šestih povprečnih mesečnih plač odpravnine, še piše Delo.

Že dlje časa se ugiba o višini plač vodilnih

Mediji že dlje časa ugibajo o višini plač vodilnih v Družbi za upravljanje terjatev bank (DUTB) ter o njihovih svetovalnih in drugih pogodbah, zlasti z na primer družbo Quartz+Co., katere izvršni direktor je bil Mansson.

Po tem so se vsuli pozivi, naj DUTB, ki je v lasti države, deluje in posluje transparentno. Poleg politikov in Gospodarske zbornice Slovenija je bila zelo jasna informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar. Ta je v četrtek k razkritju podatkov o poslovanju DUTB pozvala DUTB, Banko Slovenije in ministrstvo za finance.

Ministrstvo za finance v četrtek izrazilo pričakovanje, da bo DUTB razkrila vse bistvene elemente svetovalnih pogodb ter da bo na splošno delovalo čim bolj pregledno.

Ob vsem tem je javnost presenetilo tudi dejstvo, da DUTB ne more razkriti seznama, katere terjatve sta NLB in NKBM prenesli nanjo. Čeprav se je to pričakovalo in napovedovalo, je v začetku leta DUTB ugotovila, da za to nima pravnih podlag. Objava teh podatkov naj bi se vendarle uresničila skozi uveljavitev novele zakona o dostopu do informacij javnega značaja, katere sprejem politika napoveduje marca.

Deli novico: