BREZ ZMAGE TUDI KOPRSKI NOGOMETAŠI: Na domači zelenici je bila močnejša nasprotna ekipa

Nogometaši Kopra so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:2).

Koper je na Bonifiki pričakal osem tekem neporaženo ekipo Domžal, kljub temu pa si je sam kljub odsotnosti kaznovanega Denisa Cerovca želel nadaljevati v zmagovitem slogu. A že v prvem, priložnosti polnem polčasu so Domžalčani prišli do zajetne prednosti dveh golov, ki je zdržala do konca. Domžale ostajajo četrte, štiri točke za tretjeuvrščeno Muro, Koper pa peti, ki ima še tri točke manj.

Tekma na Bonifiki je od začetka ponudila precej dinamično predstavo s priložnostmi na obeh straneh. Najprej sta pri domačih v tretji in četrti minuti poskusila Žan Žužek in Stefan Stevanović, obakrat je bil na mestu Ajdin Mulalić, tako kot tudi v osmi minuti po poskusu Maksa Barišića.

Začetnih 11 za tekmo z Domžalami???????? Klop: Adam, Nenezić, Viler, Krajinović, Jozinović, Vekić, Mittendorfer, Jelić Balta, Spinelli

Objavil/a FC Koper dne Sobota, 06. marec 2021

Gosti so v sedmi minuti najprej poskusili prek Senijada Ibričića, čigar strela je Ivan Vargić obranil, malce zatem pa je Arnel Jakupović meril mimo vrat. Nova nevarnost v koprskem kazenskem prostoru je sledila v 14. minuti, ko je po kotu prišel do strela iz bližine Gregor Sikošek, na golovi črti pa je žogo izbil Marko Pejić.

Tri minute zatem pa so gosti povedli. Pred zadetkom so izbranci dejana Djuranovića upravičeno zahtevali najstrožjo kazen po igranju z roko Timoteja Dodleka, a je niso dobili, toda v nadaljevanju akcije je Mattias Käit podal pred vrata z desne strani, z glavo pa je zadel Damjan Vuklišević.

V 25. minuti je imel Koper novo veliko priložnost, ko je v kazenskem prostoru streljal Nardin Mulahusejnović, spet se je izkazal Mulalić. V 33. minuti pa so gosti podvojili prednost, ko je Ibričić na levi strani iz igre vrgel Žužka, stekel v kazenski prostor in z diagonalnim strelom ugnal Vargića.

Priložnosti pa so se ob zmedeni koprski obrambi še vrstile, v 35. minuti je Jakupović meril malce previsoko s strelom od daleč, Tamar Svetlin je v 37. prišel preblizu Vargića, ki je takoj zatem sprva nespretno izbijal žogo, nato pa jo vendarle spravil čez prečko, sledil pa je nov strel Vukliševića, ki pa je iz bližine zadel enega domačih igralcev.

V drugem polčasu brez golov. Tri točke potujejo v Domžale. #forzakoper????????

Takoj po začetku drugega polčasa je Svetlin spet preizkusil Vargića, ki je zatem dobro posredoval še po strelu Käita z glavo. Le nekaj trenutkov zatem je zagrozil tudi Koper, nevaren je bil zlasti volej Dodleka, vendar se je spet izkazal Mulalić.

Zenu Husmani pri Domžalah in Claudio Spinelli pri Kopru sta bila naslednja z rahlo zgrešenima streloma, pozneje pa se je dogajanje, kar zadeva nevarne akcije, malce umirilo. Je pa v 82. minuti Jakupović s strelom malce z desne zadel zunanji del mreže na koprskih vratih, v 84. pa je na drugi strani cilj zgrešil še Pejić. Že v sodniškem dodatku je bil s strelom od daleč nenatančen še Nikola Krajinović.

Koper bo v 26. krogu v četrtek gostoval v Mariboru, Domžale pa bodo dan prej gostile Muro.

* Stadion Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Kajtazović, Friš, Smej.
* Strelca: 0:1 Vuklišević (17.), 0:2 Ibričić (33.).
* Koper: Vargić, Rajčević, Žužek, Knežević, Mišić (od 76. Krajinović), Caimacov, Pejić (od 88. Viler), Stevanović, Dodlek (od 88. Jelić Balta), Barišić (od 56. Spinelli), Mulahusejnović.
* Domžale: Mulalić, Sikošek, Šoštarič Karič, Vuklišević, Žinič (od 81. Klemenčič), Husmani (od 56. Pišek), Käit (od 87. Markuš), Ibričić, Svetlin (od 87. Martinović), Jakupović, Kolobarić (od 46. Podlogar).
* Rumeni kartoni: Dodlek, Pejić, Caimacov; Husmani.