BONIFIKA GOSTILA RAZBURLJIV BOJ: Rokometaši Kopra do dveh pomembnih točk (FOTO)

Rokometaši Kopra so na včerajšnji tekmi 18. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec 2011 s 35:32 (19:18).

Obračun ekip s sredine razpredelnice se je končal z zmago Kopra. Edina primorska zasedba v elitnem ligaškem tekmovanju je na šestem mestu, pred koroško ima dve točki prednosti.

Večji del prvega polčasa je v dvorani Bonifika prevladovala gostujoča zasedba, ki si je nekajkrat priigrala tri gole prednosti. Po vodstvu s 15:12 je malenkostno popustila, kar je Koper izkoristil in se na veliki odmor odpravil z golom prednosti (19:18).

Izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja so v drugem polčasu zaigrali veliko bolje in povedli s 27:21, lepo prednost pa brez stresnih trenutkov ubranili do konca tekme.

"Čestital bi fantom za zasluženo zmago. Slovenjgradčanom želim še naprej vse dobro. Mi smo bili napadalno zelo korektni. Mogoče je manjkala kakšna obramba več. Tekma, kot smo pričakovali, ni bila lahka, vendar smo jo imeli predvsem v drugem polčasu pod nadzorom in zasluženo zmagali," je po tekmi povedal koprski trener Bojan Čotar.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Tine Poklar in Žiga Smolnik s sedmimi goli, v gostujoči pa so odstopali Rok Cvetko z desetimi, Uroš Štumpfl s sedmimi in Vid Levc s šestimi zadetki.

Koprska zasedba bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na SP 2023 v naslednjem krogu gostovala v Trebnjem, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila ormoški Jeruzalem.