Vsi odplavali osebne rekorde

Obala

Na absolutnem državnem prvenstvu v plavanju za kadete, mladince in člane, ki je bilo minuli konec tedna v Kranju, so vsi plavalci plavalnega kluba Biser Piran odplavali svoje nove osebne rekorde, kar osemnajstkrat se jim je uspelo uvrstiti v popoldanske finale, Patrick Koncilja pa je v disciplini 200 m prsno s časom 2:21,19 postal mladinski državni prvak.

Prvenstva se je udeležilo 400 plavalk in plavalcev iz 25 slovenskih plavalnih klubov. Tako predsednica kluba Tina Benčič glede na rezultate ocenjuje, da sta se jim je obrestovala angažiranost in trud na treningih. "Rezultati, ki smo jih dosegli, so nam dali zagon, da bomo trenirali še bolj vestno. Kažejo, da lahko kljub malo slabšim pogojem, saj je bil bazen, kjer treniramo, v času državnega prvenstva zaprt, držimo stik s konkurenco," je povedala.

Državnega prvenstva so se iz kluba udeležili člana Martin Leščešen in Alex Zigante, mladinke Kim Zabukovec, Mateja Švonja, Urša Kveder in Veronika Fuks Tomažič, mladinec Patrick Koncilja ter kadet Matic Benčič.

Prvi dan tekmovanja se je v popoldanski finale v disciplini 100 m mešano uvrstil v mladinski finale Patrick Koncilja in s časom 1:01,01 dosegel 6. mesto. V disciplini 100 m prsno se je uvrstil v absolutni finale in dosegel čas 1:05,44, kar je pomenilo 2. mesto v tej kategoriji. Matic Benčič se je prav tako v disciplini 100 m prsno uvrstil v kadetski finale in s časom 1:11,61 osvojil 4. mesto.

Drugi dan tekmovanja se je v popoldanski mladinski finale v disciplini 200 m hrbtno uvrstila Mateja Švonja. Dosegla je čas 2:35,10, kar je zadostovalo za 11. mesto. Uvrstila se je tudi v mladinski finale 100 m prosto in s časom 1:02,20 dosegla 11. mesto. V mladinski finale 50 m prsno se je uvrstil Patrick Koncilja in s časom 0:30,95 zasedel 8. mesto. Matic Benčič se je v isti disciplini uvrstil v kadetski finale in s časom 0:33,04 zasedel 8. mesto. V disciplini 200 m mešano se je Patrick Koncilja uvrstil še v absolutni finale in s časom 2:12,85 zasedel 5. mesto v mladinski kategoriji. Kim Zabukovec se je v disciplini 200 m mešano prav tako uvrstila v mladinski finale in s časom 2:35,70 zasedla 10. mesto.

Tretji dan tekmovanja se je v disciplini 50 m delfin s časom 0:27,15 uvrstil v popoldanski mladinski finale Patrick Koncilja in je zasedel 13. mesto. V disciplini 400 m mešano se je Patrick uvrstil še v absolutni finale in s časom 4.42,63 zasedel 5. mesto v mladinski kategoriji. Mateja Švonja se je v disciplini 50 m delfin uvrstila v mladinski finale in s časom 0:31,02 zasedla 9. mesto. Uvrstila se je tudi v mladinski finale v disciplini 100 m hrbtno, kjer je s časom 1:10,31 zasedla 9. mesto.

Zadnji dan tekmovanja se je Kim Zabukovec uvrstila v mladinski finale v disciplini 100 m delfin, kjer je s časom 1:10,48 zasedla 12. mesto. Mateja Švonja se je uvrstila v mladinski finale v disciplini 50 m kravl in s časom 0:28,48 zasedla 10. mesto. Matic Benčič se je uvrstil v kadetski finale v disciplini 200 m prsno in s časom 2:35,34 zasedel 6. mesto, Patrick Koncilja pa se je uvrstil v mladinski finale v disciplini 100 m delfin in s časom 1:00,35 zasedel 10. mesto. Patrick se je uvrstil še v absolutni finale v disciplini 200 m prsno, kjer je s časom 2:21,19 zasedel 3. mesto in hkrati v isti disciplini postal mladinski državni prvak.

Mladinke v postavi Mateja Švonja, Veronika Fuks Tomažič, Urša Kveder in Kim Zabukovec so v svoji kategoriji plavale tudi štafete. V štafeti 4x100 m prosto so s časom 4:20,09 osvojile 7. mesto, v štafeti 4x200 m prosto pa s časom 9:27,97 prav tako 7. mesto.

.... |  30 .01. 2014 ob  14: 27
Bravo, pridni,....tudi brez olimpijskega bazena se da....če nisi razvajena rit....