1. LIGA: Ankaran do točke

Ankaran

Nogometaši Aluminija in Ankarana Hrvatinov so se v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Aluminij pred svojimi gledalci v tej sezoni še ni izgubil in tako ostaja tudi po dvoboju z Ankaranom. Toda Kidričani bržčas ne bodo zadovoljni z razpletom, saj so bili večino tekme boljši tekmec. Primorci, ki še naprej čakajo na prvo prvoligaško zmago, pa so le poredko pokazali nevarne akcije, a eno izmed njih unovčili za svojo tretjo točko v sezoni. Za predzadnjim Triglavom zaostajajo za točko. Aluminij je sedmi.

V prvem polčasu so bili boljši domači nogometaši, ki so eno izmed priložnosti spremenili tudi v vodilni zadetek. To se je zgodilo v 18. minuti, ko je Matic Vrbanec izvrstno s prostega strela z roba kazenskega prostora žogo poslal čez živi zid in v mrežo nemočnega Primoža Bužana.

Že pred tem so Kidričani zapravili še eno lepo priložnost, v peti minuti je Damir Bartulović v kazenskem prostoru lepo prišel do strela, a tega nato slabo izvedel in grdo zgrešil cilj. Domači so v 25. minuti imeli še eno obetavno akcijo, ki jo je s strelom s slabih desetih metrov končal Marko Nunić, žogo pa je Bužan ukrotil. Gosti, ki jim je napotke tokrat delil Alfred Jermaniš, saj Vlado Badžim zaradi kazni s prejšnje tekme ni smel biti na klopi, na drugi strani niso sprožili niti enega strela v okvir vrat.

V uvodu drugega polčasa gledalci pravih priložnosti niso videli, zato pa so izenačenje v 57. minuti, v trenutkih, ko se je v Kidričevem močno ulilo. V kazenskem prostoru je do žoge prišel Raoul Delgado in žogo z enajstih metrov poslal v levi zgornji kot tekmečevih vrat. Za Delgada je bil to prvi gol v prvenstvu. Takoj zatem je bilo vroče na drugi strani, ko je bil Vedran Mesec pred vrati, streljal, žoga se je po Bužanovi obrambi skotalila čez golovo črto, toda sodniki so ocenili, da jo je Luka Badžim še pravočasno izbil.

V 72. minuti je s 25 metrov dobro streljal Francesco Tahiraj, a bil le malo premalo natančen, tako kot Alen Krajnc le malce za njim, ko je poskusil z roba kazenskega prostora. To sta bila tudi zadnja nevarnejša strela v Kidričevem.

V 10. krogu bo Ankaran naslednjo soboto pozneje gostoval v Kranju.

Ankaran |  23 .09. 2017 ob  00: 06