Zoran Dragić v razvojno ligo?

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojim Phoenixom v severnoameriški ligi NBA v gosteh premagal Washington s 104:92. Slovenski reprezentant je za Phoenix, ki je prekinil niz šestih zmag Washingtona, v 31 minutah dosegel 16 točk, ob tem pa imel še šest skokov, štiri podaje in ukradeno žogo.

Phoenix je vajeti v roke vzel v tretji četrtini, največ zaslug za to pa je imel Dragić, ki je v tem delu igre dosegel 12 točk. Tekmeca so matirali ob koncu tekme z delnim izidom 9:0 in tako dosegli še tretjo zmago na treh gostovanjih.

Na vseh teh tekmah je Phoenixova igra v ključnih trenutkih slonela na treh branilcih, nič drugače ni bilo tokrat, ko so Dragić, Eric Bledsoe in Isaiah Thomas svojo ekipo uspešno pripeljali do zmage. "Do zdaj nam je šlo. Vsakič, ko igramo s tremi branilci, nam uspe zmagati," je po tekmi razmišljal Dragić. Pri Phoenixu sta bila sicer najboljša strelca Bledsoe in Markieff s po 17 točkami.

Brez mlajšega Dragića

Znova ni bilo v ekipi Zorana Dragića, tako da se vse bolj pojavljajo namigovanja, da ga bo Phoenix poslal v kakšno izmed nižjih lig. Trener Jeff Hornacek pravi, da slovenski reprezentant, ki je v sezoni igral zgolj dve minuti, na treningih napreduje in da ne predvideva igralčeve selitve v Bakersfield v razvojno ligo.

"Če si želi iti in priti v ritem na nekaj tekmah, potem bomo to storili. Ampak mislim, da naš generalni menedžer Ryan McDonough nima namena Zorana poslati v Bakersfield," meni Hornacek, čigar ekipa trenutno zaseda deveto mesto v zahodni konferenci.