ŽIVČNA IN RAZBURLJIVA TEKMA: Koprčani s sedmo zmago zadržali vodilno mesto

Rokometaši Kopra 2013 so v 10. krogu lige NLB premagali trebanjski Trimo z 21:19 (9:11).

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 22. novembra, gostovala pri mariborskemu Braniku, trebanjska pa bo v petek, 24. novembra, gostovala pri ljubljanskem LL Grosistu Slovanu.

Koprčani so dolgo časa lomili odpor Trebanjcev ter ga v končnici živčne in razburljive tekme tudi zlomili. S sedmo zmago so zadržali vodilno mesto na prvenstveni lestvici, medtem ko varovanci gostujočega trenerja Romana Šavriča ostajajo na sedmem mestu.

Koprčani so slabo odprli tekmo proti vselej bojevitim Trebanjcem. V njihovi igri je kapljalo in curljalo na vse strani, k njihovi boljši predstavi niso pripomogle niti neprestane taktične in kadrovske korekcije trenerja Veselina Vujovića. Črnogorski strokovnjak je v 20. minuti zahteval minuto odmora, a njegovi napotki niso prinesli sprememb na bolje, šest minut kasneje so si njegovi izbranci pridelali zaostanek treh golov (7:10), v 29. minuti pa zaostali za štiri zadetke (7:11).

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Krečič s sedmimi in Bratkovič s šestimi goli, v trebanjski pa sta Tobias Cvetko in Tim Rozman dosegla po šest zadetkov.

V začetku drugega polčasa se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, Trebanjci so bili vselej za korak pred Koprčani in v 41. minuti imeli štiri gole prednosti (16:12). V zadnjih dvajsetih minutah igre so Primorci vendarle našli "recept" za trdožive Dolenjce in v 51. minuti po golu Grege Krečiča tekmo postavili v začetno izhodišče (17:17).

V izjemno razburljivi in živčni končnici so si Primorci po golih Tilna Sokoliča in Krečiča v 57. minuti priigrali prednost dveh golov (19:17), ko pa je Adam Bratkovič minuto pred koncem povišal na 20:17, je bilo jasno, da bosta točki ostali na Obali.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Teršek (Hrastnik).
* Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Nikolić, Vlah, Krečič 7, Matijaševič, Moljk 1, Zugan, Rapotec, Smolnik 1, Sokolič 5, Guček, Planinc, Bratkovič 6 (2).
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko 6, Djurdjević, Florjančič, Horžen 2 (1), Skol 1, Mat. Kotar 4 (2), Sikošek Pelko, Mar. Kotar, Udovič, Sašek 1, Pernovšek, Mlakar, Rozman 6 (1).
* Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (2), Trimo Trebnje 6 (4).
* Izključitve: Koper 2013 8, Trimo Trebnje 6 minut.
* Rdeči karton: Djurdjević (60.).

Tatjana |  16 .11. 2017 ob  13: 01
Meni tekma nič posebnega, ni kaj videti, res ni neki nivo. Glede na prikazano pa upam, da bo naslednja tekma boljša.