ŽBOGAR ZDRSNIL NA 9. MESTO: "Več vetra, da pokažem, kaj znam"

Tretji dan svetovnega prvenstva v razredu finn razmere jadralcem v novozelandskem Aucklandu spet niso bile naklonjene, vetra je bilo le za vzorec, na koncu pa je prirediteljem le uspelo izpeljati dve regati. Edini Slovenec na prvenstvu Vasilij Žbogar je bil daleč od najboljših in je v skupnem seštevku zdrsnil na deveto mesto.

Tretji tekmovalni dan se je začel s čakanjem na veter in kaj kmalu je bilo jasno, da današnje razmere niso za Izolčana, saj se v šibkem vetru v zadnjem obdobju ne znajde najbolje. Prvo regato je sicer začel zelo dobro, bil na začetku v ospredju, potem pa je veter padel in po rezultatski lestvici padel tudi Žbogar in v cilj prišel kot 36. V drugi so bile razmere spet na meji regularnosti in Žbogarju spet ni uspel preboj med najboljše, zasedel je 17. mesto.

Razočaran čaka veter

"Ne vem, kaj naj rečem, razočaran sem. Ni šlo in ni šlo. Te dni so tu razmere, kakšnih si res nismo želeli, saj mi v zadnjem obdobju v šibkem vetru ne gre nikamor," je po regati povedal slovenski jadralec in nadaljeval: "Zdaj si res lahko samo želim, da bo v prihodnjih dneh malo več vetra, da končno pokažem kaj znam."

Scott že drugo leto brani vrh

Tudi številni drugi jadralci, ki sodijo med najboljše, so danes na mestih, na katerih si ne želijo biti, na vrhu pa je tisti, ki je tam že zadnji dve leti, Giles Scott. Britanec je z današnjima osmim in četrtim mestom v prepričljivem vodstvu v skupnem seštevku, pred drugouvrščenim Estoncem Denissom Karpakom ima 18 točk prednosti. Žbogar na devetem mestu zaostaja za 36 točk.

Na svetovnem prvenstvu nastopa 80 jadralcev iz 28 držav, med njimi 19 nosilcev naslovov olimpijskih, svetovnih in evropskih prvakov. Poleg boja za naslov svetovnega prvaka se na prvenstvu 14 držav poteguje še za štiri olimpijske vozovnice.