ZA LAS OB ZMAGO: Sixt vodil večji del srečanja, podaljšek prinesel poraz

Košarkarji Rogaške so v 14. krogu lige Nova KBM po podaljšku premagali Sixt Primorsko z 89:87 (15:13, 28:38, 48:55, 75:75).

Rogaška ostaja trn v peti košarkarjem Sixt Primorske. Oktobra so Slatinčani zmagali za točko s trojko v zadnji sekundi, tokrat pa so se do zmage dokopali po podaljšku. To je njihova jubilejna deseta v ligi Nova KBM, peta v nizu, ki jim na stežaj odpira vrata zgornjega dela razpredelnice. Iz tem pa drsi Sixt Primorska, ki ima izkupiček 8-6 in je izgubila že drugič zapored.

Podobno kot na prvi tekmi teh dveh tekmecev je Sixt vodil večji del srečanja. V ospredje je prišel v drugi četrtine in vodstva ni izpustil iz rok vse do 35. minute (60:59). V napeti končnici rednega dela sta imeli obe ekipi možnost za zmago, v podaljšku pa sta odgovornost pri Rogaški prevzela Tadej Ferme (18 točk, 6 podaj) in Dragiša Drobnjak (18 točk, 7 skokov, 5 podaj, indeks 23) ter domače pripeljala do tesne zmage.

Pri gostiteljih se je med strelce vpisalo šest igralcev, toda le eden nima dvomestnega števila točk - najvišji indeks je imel Taylor Johns, 19 točk, 13 skokov, indeks 25. V vrstah gostov je prvi strelec lige Nova KBM Duda Sanadze dosegel le 6 točk (povprečje 17,8), je pa zato za rekord lige po število točk v tej sezoni poskrbel Troy Franklin - 36 točk (met iz igre 11:19, indeks 28).

Sixt Primorska bo tekmo 15. kroga odigrala že čez štiri dni, in sicer doma proti Krki, Rogaško pa 21. januarja čaka lokalni derbi s Tajfunom.

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 550, sodniki: Vučković (Maribor), E. Javor, Kolar (oba Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 18 (4:4), Johns 19 (5:8), Đuranović 14 (1:2), Darwin 15 (3:4), Grušovnik 5, Drobnjak 18 (2:4).
* Sixt Primorska: Radulović 18 (0:1), Sanadze 6 (3:3), Zadnik 2 (2:2), Petrović 5, Kosi 4, Zupan 7 (2:2), Franklin 36 (8:15), Morina 7 (1:2), Gajić 2.
* Prosti meti: Rogaška 15:22, Sixt Primorska 16:25.
* Met za tri točke: Rogaška 8:30 (Darwin 4, Ferme 2, Grušovnik, Đuranović), Sixt Primorska 9:24 (Franklin 6, Sanadze, Petrović, Zupan).
* Osebne napake: Rogaška 25, Sixt Primorska 22.
* Pet osebnih: Darwin (41.), Ferme (45.).