Vsako sekundo se odprejo štiri Argete

Legendarna izolska pašteta Argeta praznuje 55. obletnico proizvodnje in prodaje. Letos se je prodaja, kljub svetovni recesiji, povečala za 12 odstotkov v primerjavi z lanskim letom.

"Mi nismo kar ena pašteta. Surovine, ki jih uporabljamo za Argeto, so edinstvene. Kokoši nosnice so takšne kot jih kupujejo gospodinje v trgovini. Kose tune in lososa, ki jih uporabljamo, bi jih lahko v nedeljo spekli na žaru. Prav tako uporabljamo samo naravne začimbe," je ob 55. obletnici proizvodnje legendarne paštete Argete dejal Enzo Smrekar, član uprave družbe Droga Kolinska in višji izvršni direktor poslovnega programa Delikatesni namazi.

Dobra stran kruha

Začetki Argete segajo v daljno leto 1957, ko je Droga pričela s proizvodnjo kokošje paštete. Znamka pa je nov preporod doživela leta 2001 z novo tovarno v Izoli. Od takrat jo spremlja tudi vsem dobro znani slogan Dobra stran kruha. Leta 2006 so odprli povsem novo tovarno v Bosni in Hercegovini, ki je popolnoma enaka izolski. Od leta 2007 pa ima Argeta novo podobo.

Argeta tudi Košer

V obeh tovarnah imajo Halal certifikat, s katerim so se želeli približati kupcem islamske veroizpovedi. Prav tako pa so v fazi pridobivanja Košer certifikata za Izrael oziroma prodajo kupcem judovskih skupnosti. "Nenehno rastemo in zato ni nobenega razloga za skrbi, da bi proizvodnjo ustavili ali preselili. Naše ambicije so velike, želimo si biti številka ena pri prodaji delikatesnih namazov v Evropi," je dodal Smrekar.

Znamka Argeta hrvaškemu novemu lastniku Atlantic Grupi prinaša kar 80 milijonov evrov prihodkov na leto, kar pomeni prodanih 120 milijonov dozic paštete. Na dan, v dveh izmenah, samo v izolski tovarni proizvedejo 20 ton paštete in uporabijo 13 ton mesa.

Največji trg BiH

Poleg Slovenije, kjer prodajo zgolj osem odstotkov celotne proizvodnje, jo lahko najdemo na policah prodajaln v več kot dvajsetih državah. Največji trgi za Argeto so Bosna in Hercegovina, Kosovo, Avstrija in Srbija, kjer se realizira skoraj 60 odstotkov prodaje. Po tržnem deležu ima vodilni položaj v Bosni in Hercegovini (57 %), Sloveniji (46 %), Makedoniji (41 %) in Švici (25 %). 

Deli novico:

podprstom |  16 .10. 2012 ob  19: 01
-1
Enzo Smrekar in ne Anzo, Atlantic Grupa se piše s c-jem