VISOK PORAZ ANKARANA: Primorcem nasuli kar pol ducata golov

Nogometaši Domžal so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Ankaran Hrvatine s 6:0 (3:0).

Prvi medsebojni dvoboj teh dveh tekmecev se je v tej sezoni končal s 3:1 za Domžale. Te so bile tokrat še bolj prepričljive. Zadnjeuvrščenim Primorcem so tokrat nasule kar pol ducata golov. S četrto zmago so se povzpele na peto mesto prvenstvene lestvice. Domžale so tako prekinile niz treh tekem brez zmage.

Domžalčani so že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Primorci so v vseh 45 minutah sprožili vsega en strel, mrežo pa so ohranili nedotaknjeno do 27. minute, ko je zadel Nermin Hodžić, ki je sprožil s približno 15 metrov. Po še nekaj priložnostih domačih so slednji prednost podvojili v 38. minuti. Po podaji Senijada Ibričića iz kota je na prvi vratnici žogo z glavo podaljšal Amedej Vetrih, ob drugi vratnici pa je bil Tilen Klemenčič, ki je z nogo zadel za 2:0.

Tretji zadetek so Primorci prejeli v 43. minuti. Zeni Husmani je na desni strani našel Hodžića, ta je prodrl v kazenski prostor in podal pred vrata. Najprej Husmani žoge s peto ni zadel, za njim pa je bil na pravem mestu Ibričić, ki jo je poslal v mrežo za 3:0.

Domžalčani bodo v 13. krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Ankarančani pa v Mariboru.

V drugem polčasu so Domžalčani povečali prednost v 58. minuti, ko je s sedmih metrov žogo v mrežo poslal Petar Franjić. Zanj je bil to peti gol v sezoni. Že pred tem, v 47. minuti, je Hodžić s strelom s 13 metrov za malo zgrešil cilj.

V 60. in 61. minuti so končno nase opozorili tudi gosti, natančneje Raoul Delgado, ki je bil malce premalo natančen, in Vinko Cerovec, čigar strel je Dejan Milić ukrotil. V 77. minuti so bili domači blizu petega zadetka, toda Rubin Hebaj je s šestih metrov zadel le vratnico.

Do konca tekme so imeli oboji še nekaj (pol)priložnosti, eno svojih pa so v 90. minuti unovčili domačini, natančneje Hodžić, ki je po lepi podaji prišel v kazenski prostor in nato rutinirano zadel za 5:0. Končni izid je po podaji Hebaja z leve strani iz bližine postavil Ibričić.

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Glažar (Hajdina), Gabrovec (Markovci) in Bezjak (Gorišnica).
* Strelci: 1:0 Hodžić (27.), 2:0 Klemenčič (38.), 3:0 Ibričić (43.), 4:0 Franjić (58.), 5:0 Hodžić (90.), 6:0 Ibričić (90.).
* Domžale: Milić, Melnjak, Klemenčič, Dobrovoljc, Širok (od 72. Rom), Husmani (od 46. Hebaj), Franjić (od 65. Balkovec), Vetrih, Hodžić, Alvir, Ibričić.
* Ankaran Hrvatini: Bužan, Karamatić (od 45. Delgado), Škvorc, Badžim, Primc (od 59. Kidrič), Burkić, Pahor, Nkama, Klapan, Cerovec (od 72. Humar), Meledje.
* Rumeni karton: Hebaj.

Ankaran |  16 .10. 2017 ob  18: 46
Ankaran igra v 1.ligi, Koper pač ne. Za to ni kriv Ankaran, temveč nekdo drugi. Kapo dol Ankaranu za hitro organizacijo kljub metanju polen pod noge. Očitno enim ni dovolj uničit enega kluba, radi bi kar dva... Po filozofiji naj sosedu crkne krava... Res fajn...res športno! Zastonj ves blišč Kopra, če je v glavah beda...
@Koper |  15 .10. 2017 ob  14: 52
Glede na to da si strasten navijač NK (FC) Koper najprej bodi realen kdo je v NK Koper pokradel denar. Dvojmoč nima veze s tvojimi komentarji. Denar so pokradli le koprski "športni" funkcijonarji... Še Murko nima ničesar pri tem ampak njegovi nadrejeni: Popo, Malenič in kompanija. .tam se je stekal denar. Še posebej s fiktivnimi dolgovi.
-2
Ma tej tipi so se zivi,ma dej sramota za nogomet, .Prinesite denar nazaj v fc Koper,kradljivec Dvojmuc kar te ni sram kar si naredil.
Hm |  15 .10. 2017 ob  09: 47
,primorcev v tej druščini katera nastopa v prvi ligi je pa samo za vzorec.
Ne morem |  15 .10. 2017 ob  09: 36
verjet, da je Ankaran tako slab. Po moje je nekaj igralcev privržencev popota in NK Koper....
Zaprite |  15 .10. 2017 ob  07: 27
to barako čim prej. Da ki domači mulci.......
Gol |  14 .10. 2017 ob  21: 38
Ankaran je dokazal da zna igrati nogomet, saj je v gosteh že premagal Triglav. Dejmo fantje spet kakšno tako igro.
Tito |  14 .10. 2017 ob  21: 12