Viktorja za dogodek tedna dobi: Istrski maraton!

V pretekli teden smo krenili športno, z drugim Istrskim maratonom, ki se ga je udeležilo več tisoč tekačev. Tek je vse bolj popularna oblika rekreacije, tako število rekreativcev na maratonu niti ni veliko presenečenje. Vseeno gre pohvaliti organizatorje, ki so v zgolj dveh letih ustvarili eno večjih športno-rekreativnih prireditev v Sloveniji. Žal je to ena redkih pohval, ki jo lahko izrazimo na račun dogodkov v preteklem tednu. 

Pa ne da bi želeli grajati vse povprek, a za nami res ni teden presežkov. Odmevne vesti preteklega tedna so bile pretežno negativni odmevi odločitev sprejetih v začetku meseca ali prej.  

Protesti z zamudo

Ena takšnih je pravgotovo odločitev Ministrstva za infrastrukturo, ki je odločilo, da trasa novega odseka hitre ceste Koper-Izola s predorom Markovec ne bo izvzeta iz venjetnega sistema. Odločitev ministrstva je na Obali poskrbela za precej nejevolje, neomajni župani obalnih občin pa bodo zahtevali prekategorizacijo obalne ceste. In zakaj protesti in diskusije šele dobra dva mesca pred odprtjem predora? Gradnja milo rečeno ni bila tako hitra, da bi presenetila kogarkoli. 

Dobrohotna pomoč Muzeju solinarstva

Dobra vest je medtem prišla iz Sečoveljskih solin, za katere sicer še vedno točno ne vemo, kaj bo z njimi ob prodaji Telekoma. Več muzejev in drugih kulturnih ustanov je v začetku tedna Pomorskemu muzeju Sergej Mašera iz Pirana ponudilo konkretno pomoč v prizadevanjih, da navkljub ukinitvi sofinanciranja s strani države zagotovi odprtje muzejskih zbirk v Muzeju solinarstva. Da bo muzej, s katerim se država rada baha pred celim svetom, ostal odprt, bodo poskrbeli z izmeničnimi dežursti. 

Če je država privarčevala slabih dvajset tisočakov na račun Muzeja solinarstva, se pa ni prav nič kaj varčno obnašala pri financiranju spletne aplikacije e-Turist.  Fakulteta za turistične študije - Turistica Portorož, je v letih 2012 in 2013, kot vodilni partner sodelovala pri pripravi omenjene aplikacije. Projekt sta s 149.892 evri podprli Evropska unija in Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport. 

Preveč denarja za “Google zemljevid”

Vse v najlepšem redu, a kaj, ko je aplikacija leto in pol po nastanku za turiste povsem neuporabna. Tega se zavedajo celo njeni upravitelji. Pravijo, da bodo aplikacijo z vsebino dopolnili. Razvijalci spletnih aplikacij pa so ob tem prepričani, da za aplikacijo, ki vam praktično izriše zgolj Google zamljevid, razvijalci ne bi smeli porabiti več kot petnajst tisoč evrov. 

“Kdo si je tu napolinil žepe z javnim denarjem?” Se sprašuje javnost. Istega vprašanja pa naj si raje ne zastavljajo prostovoljci, ki bodo dežurali v muzeju solinarstva. 

Deli novico:

Peter |  19 .04. 2015 ob  13: 24
Hvala organizatorjem, prostovoljcem in navijačem. Najlepši dogodek za tekače