Vettel po skoraj dveh letih privozil prvo zmago Ferrariju

Avtomoto

Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je zmagal na veliki nagradi Malezije v svetovnem prvenstvu formule ena v Sepangu, kar mu je uspelo četrtič na tem dirkališču. Drugi je bil svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), tretji pa Nemec Nico Rosberg (Mercedes). V skupnem seštevku SP ima vodilni Hamilton sedaj tri točke prednosti pred Vettlom.

Sedemindvajsetletni Vettel je svoji novi ekipi priboril prvo zmago po skoraj dveh letih in po prestopu iz Red Bulla slavil štirideseto zmago v karieri. Do nje je prišel tudi zaradi dobre taktike, saj je šel le dvakrat v bokse, njegova Mercedesova tekmeca pa trikrat.

Ferrari ni zmagal na dirkah za veliko nagrado vse od slavja Španca Fernanda Alonsa na njegovi domači dirki 12. maja 2013, v prejšnji sezoni pa je zabeležil le dve uvrstitvi med prve tri. Štirikratni svetovni prvak Vettel je na svoji drugi dirki v novem moštvu takoj po prehodu ciljne črte v italijanščini zavpil: "Fantastico, fantastico!" Nato je dodal: "Hej, fantje, me slišite, hvala vam. Forza Ferrari!".

Za Rosbergom je bil četrti Finec Kimi Räikkönen, ki je s tem zaokrožil uspeh Ferrarija. Finec je začel šele z enajstega startnega mesta, ob tem pa mu je že povsem na začetku v drugem krogu počila zadnja leva guma, ki jo je s krilcem prerezal Brazilec Felipe Nasr.

Mercedes je prvič po osmih dirkah ostal brez zmage

Pred tem je to ekipo zadnji ugnal Avstralec Daniel Ricciardo v Red Bullu na lanski veliki nagradi Belgije. Izjemno vesel je bil Nizozemec Max Verstappen. Sedemnajstletnik je v ekipi Toro Rosso postal najmlajši dobitnik točke v SP v zgodovini formule 1. Sedmi je bil šele na svoji drugi dirki v svetovnem prvenstvu. Oba voznika McLarna, nekdanja svetovna prvaka Alonso in Jenson Button, sta odstopila.

Naslednja, tretja dirka v sezoni, bo 12. aprila v Šanghaju na Kitajskem.

zoran13 |  29 .03. 2015 ob  17: 23
TUDI SANJE SE KDAJ URESNIČIJO

Današnja suverena zmaga Sebastiana Vettla je prava osvežitev in dokaz, kaj zmore mladost in vztrajnost ter dobra taktika in forma moštva Ferrari, saj je tudi Kimi Raikkonen dosegel vrhunsko uvrstitev.
Posebej čustven je bil za Sebastiana Vettla zmagovalnik krog, saj so čustva preplavila vse dogajanje, posebej ko je takoj po dirki mahal z rumeno zastavo in znakom Scuderie Ferrari.
Še bolj čustveno pa je bilo na odru, ko je začel govoriti o Michaelu Schumacherju in njegovih zmagah. Še v letu 1996, ko je njegov idol Michael Schumacher treniral v Fioranu, ko je šel Sebastian Vettel skozi Maranello, je prosil svoje starše, da ga peljejo na te treninge.