VARNOST V BOLNIŠNICI IZOLA DVA MESECA PO TRAGEDIJI: Zdravniki pričakujejo 24-urno varovanje

Izola

Varnost v bolnišnicah ni fenomen, ki se je začel avgusta letos v Sloveniji, pravi predstojnik kirurgije v izolski bolnišnici Mladen Gasparini. Poznajo ga v drugih državah in mu namenjajo veliko pozornosti. Nemci so ugotovili, da je bilo izpostavljenih verbalnemu ali fizičnemu nasilju 75 odstotkov zaposlenih v zdravstvu. Slovenci smo postali bolj pozorni šele po strelskem napadu v bolnišnici Izola. Zaposleni se počutijo ogrožene.

O varnosti v bolnišnicah so predstavniki zdravstvenih inštitucij že razpravljali, a se po besedah Gasparinija niso uspeli dogovoriti več kot to, da naj vsaka bolnišnica rešuje problem po svoje. V bolnišnici Izola so zdravniki po tragediji pričakovali 24-urno varovanje, ki pa še ni zagotovljeno. Narejena je bila varnostna ocena. Čakajo končno poročilo, ki bo osnova za odločitev o dodatnih ukrepih.

Gasparini opozarja, da se stvari ne zgodijo zmeraj namenoma. Na urgenci se večkrat znajdejo ljudje pod vplivom psihoaktivnih snovi ali alkohola, prav tako psihiatrični pacienti, ki nimajo slabih namenov, so pa nasilni in lahko poškodujejo tako sebe kot osebje. Ljudje v čakalnicah ne vidijo pacientov, ki jih direktno v ordinacijo pripeljejo reševalci. Vzrok za napad na zdravnika je največkrat prav čakanje.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
nx |  22 .10. 2016 ob  19: 14
1. če nebi bilo toliko namišljenih bolnikov in drugih ki hodijo za vsako malenkost k zdarvniku bi bile manše vrste
2. grem se naročit za očala, čakalna vrsta 7 mesecev, kaj pa če plačam sam mi rečejo pridite čez 3 dni. Kdo tle koga brez vazelina ?????????????????????
Xxxx |  19 .10. 2016 ob  12: 35
-1
Zdravniki so samo ljudje,sistem je kriv za vso zmedoin pogoltneze,ki jim nikoli ni dovolj.
marjan |  14 .10. 2016 ob  09: 06
Čakanje na pregled v ambulantah po 3 ure in to po tri pacienti naročeni na pregled za isto uro?Plačilo parkirnine,ki ni nič drugega kot nabiranje denarja,odiranje pacientov in ne urejanje mirujočega prometa.Trgovski centri pa brezplačna parkirnina.Nelegalno zaračunavanje DOPLAČILA za določena zdravila v lekarni,kljub dodatnemu zdravstvenemu zavarovanju s katerim služijo zavarovalnice.Kaj mislite gospodje od ministrice navzdol,kako se počuti nekdo,ki čaka na vaše usmiljenje,obljube o zmanjševanju čakalnih vrst?In vse kar je poslušamo nakladanje o varnosti.Nas res hočete poriniti v 'varno' ameriško demokracijo orožja in nasilja?
@pridna |  13 .10. 2016 ob  08: 55
Ne lapaj,naj opravicijo svoje visoke place in eticni her humani kodeks pa se bojo pocutli bolj varne,ne pa da ljudje cakajo na urgenci po sedem ur.
Pacient |  13 .10. 2016 ob  00: 01
Bil sem pred pribilzno mesecem dni v SBI.Med cakanjem na Urgenci sem imel moznost kar nekaj casa ocenit situacijo.Administratorka je ocitno imela zelo slab dan,medtem ko je zadevo z obiskovalci reseval dezurni varnostnik.Ko vidis da se clovek razume v svoj posel in je zraven se psiholog se tudi obiskovalec pocuti bolje.
bruno |  12 .10. 2016 ob  22: 34
se strinjam, da varnost v bolnišnici mora biti, vendar tako kot zdravniki pričakujejo 24 urno varnost, tako občani pričakujemo, da bomo imeli dobro, hitro in kakovostno zdravniško oskrbo, ne pa nenormalno dolge čakalne vrste, nekorektno obravnavo, drage zdravstvene storitve, ...... skratka, ko se bodo bogovi v belem spustili na realna tla in ko zdravniki ne bodo delali kot uradniki (v bolnicah in specialističnih ambulantah od 07-15 ure, potem tudi njihoova varnost ne bo vprašljiva.
Seveda, pa ne moremo vse zdravnike, medicinske brate in sestre metat v isti koš!
Koprčank |  12 .10. 2016 ob  19: 34
-3
Zakaj znamo vsi samo grajati in zmerjati? Koliko nas so ti isti zdravniki z svojimi ekipami rešili?
pridna |  12 .10. 2016 ob  19: 08
-4
po moje pa vsak vidi samo sebe in pozabi na soljudi...a je kdo napadu delavko na banki ker mu ne izda denarja ki ga nima, a je kdo napadu blagajnicarko ker ima guzvo na blagajni a je kdo napadu sodnika ki mu je prisodu kazen ko je clovek bolan se morajo vsi v sekundi ukvarjat z njim ko pa clovek pozabi skrbet za svoje zdravje leta in leta pa je druga pesem. razlicni primeri potrebujejo razlicne razlage...
Veste kaj |  12 .10. 2016 ob  16: 40
Kako ti lahko en navaden zdravnik, v mojem primeru dosti zdravnic, napiše napotnico za prisilno zdravljenje. Ta država je bolana do amena z njegovi m zakonom o duševnem zdravju. Po njem so zdravi samo vladarji, politiki, vsi psihopati možni. If dogs run free, then why not we? Banda pokvarjena!!
adelajde |  12 .10. 2016 ob  15: 17
11
točno tako, najprej naj se prizemljijo in poskušajo razmeti paciente. Verjemite, da nihče ne bi prišel na urgenco ob dveh ponoči, od odma - popolnoma trezen - če ne bi čutil neznosnih bolečin. Prideš pa na urgenco inte neka sestra, ki si jo zmotil pri klepetu, nadere češ, zakaj si prišel. Ni čudno, da komu poči film.
cakat |  12 .10. 2016 ob  14: 14
13
po 6-9 ur na urgenci, ko ni drugih nujnih primerov okoli, je res kriminal.
jurij |  12 .10. 2016 ob  14: 05
23
Zdravstveno osebje naj najprej začne delati tako kot je treba in po pravilih, pa ne bo nobenih težav.Na paciente gledajo kot na nujno zlo in si mislijo, da so nedotakljivi bogovi.Vsi po vrsti so pozabili, da so tam zaradi nas in da jih mi plačujemo.