Vanoli: “Fantom ne morem ničesar očitati, dali so vse!”

Koprski nogometaši so bili včeraj le nekaj minut od sanjske uvrstitve v tretji predkrog kvalifikacij za Ligo Evropa. Azerbajdžanski Neftchi iz Bakuja, klub z 20-krat višjim proračunom kot Koper je na koncu sicer slavil, a na igrišču te razlike ni bilo videti, saj so se Koprčani enakovredno kosali s klubom, ki je na papirju za nekaj razredov boljši.

Rodolfo Vanoli

Čeprav so Koprčani pričakovali ofenzivno igro Neftchija, so se v prvem polčasu povlekli nazaj še nekoliko bolj, kot je bilo potrebno. Videlo se je, da mlada ekipa nima izkušenj, Neftchi pa je to s pridom izkoristil in povedel. Z golom prednosti bi še vedno bil Koper tisti, ki bi se uvrstil v naslednji krog, a je že na začetku drugega polčasa doživel nov hladen tuš. Štromajer je zaradi nekoliko naivnega in predvsem nepotrebnega prekrška prejel drugi rumeni karton in ekipo pustil z desetimi igralci.

Če so mnogi pričakovali, da se bo ravno takrat koprska ladja potopila, se je pošteno vštel, saj so Kanarčki ravno tedaj, očitno nekoliko pretreseni bolj pritisnili na plin. Prav z igralcem manj so si priigrali najlepše priložnosti na tekmi. Neftchi je sicer večino časa napadal, a bolj kot ne sterilno, ko pa so zapretili pred vrati je svoje oddelal novinec letošnje sezone v rumenem dresu, vratar Radoševič.

Ko je vse kazalo, da bo Koper vendarle morda celo zdržal in uspel ubraniti rezultat 0:1, ki bi ga peljal v tretji predkrog kvalifikacij pa je znova prišlo do hladnega tuša. Po kotu so zadeli Azerbajdžanci, čeprav so ravno prekinitve orožje Koprčanov, ki zelo redko prejmejo zadetek iz takšnih situacij.

Matej Pučko

Do konca je ostalo le še dobrih pet minut in sodnikov podaljšek. Pučko je imel v nogah priložnost, s katero bi lahko Koper izsilil podaljške, a je žoga zadela prečko. "Tako pač je, ekipi iz Bakuja lahko le čestitamo," je po tekmi dejal Pučko, ki je sicer na izhodnih vratih kluba, saj se zanj resno zanima splitski Hajduk.

"Fantje so dali vse od sebe. Zahvalil bi se njim in seveda celemu mestu, ki je prikazalo veliko strasti in entuziazma. Žal mi je, da nismo napredovali. Podarili smo prvi polčasa zaradi neizkušenosti in pritiska. V drugem polčasu smo ostali v desetih a smo vseeno igrali. Žal smo dobili drugi gol iz prekinitve, imeli smo dve ali tri lepe priložnosti, a žal nismo zadeli. Fantje so razočarani, seveda gredo čestitke tudi gostujoči ekipi, ki je zelo dobra," je po tekmi dejal Rodolfo Vanoli, trener FC Luke Kopra.

Da sta bila nasprotnika izenačena in na igrišču ni bilo videti večje razlike med tekmecema je potrdil tudi gostujoči vratar Saša Stamenkovič. "Če napredoval Koper to zagotovo ne bi bilo nezasluženo. Izgubili smo prvo tekmo, danes smo imeli nekoliko več sreče a vendar tudi mi zasluženo napredujemo. Tekma se je lomila na veliko situacijah. Bili so težki trenutki tudi za nas, a smo se rešili, kar kaže na to, da smo ekipa s karakterjem. Sedaj nas čaka gruzijska Chickhura. To bo zelo težka tekma, čeprav ekipa ne vzbuja večje pozornosti. A proti njim smo dvakrat že igrali prijateljski tekmi in nismo jih še premagali."

scusate |  28 .07. 2014 ob  13: 16
ho dimenticato grazie al nostro sindaco
škavacera | 25.7.2014 ob 14:25 |  27 .07. 2014 ob  10: 19
Pravo ime si si nadel ti pravi domaĆin. Sam ne veš kaj pomeni beseda primorski fantje, ker ne veš kdo se skriva za lepo domaĆo besedo, ker ne veš od kje so starši, no ja, saj nič ne veš. Tebi bi rabu en kandot na njive in star kombi Zastava za kurnik. Potem biš bil srečen domaĆin. Dej ti in tebi podobni skrijte se, ker pravi domaĆini so redni in najpogostejši mučitelji domačih živali. To znate in pljuvat po foreštih
miso |  26 .07. 2014 ob  13: 53