UNIVERZA NA PRIMORSKEM USPELA Z UGOVORI: Višje delovno sodišče razveljavilo začasno odredbo

Koper

Višje delovno sodišče je razveljavilo začasno odredbo koprskega delovnega sodišča glede nekdanjega visokošolskega učitelja Univerze na Primorskem (UP) Boštjana Šimuniča, so sporočili z UP. Ker je sodišče omenjeno tožbo obravnavalo kot vzorčni primer podobnih tožb učiteljev, ki so odšli na ZRS Koper, je moralo sodišče tudi tu ugoditi ugovorom UP.

Sklep višjega delovnega in socialnega sodišča v primeru Šimuniča je univerza prejela prejšnji teden, ker pa je sodišče omenjeno tožbo obravnavalo kot vzorčni primer podobnih tožb še šestih nekdanjih visokošolskih učiteljev, je moralo koprsko sodišče tudi v njihovih primerih ugoditi ugovorom univerze, razveljaviti lanske sklepe o začasnih odredbah in zavrniti lanske predloge za izdajo začasnih odredb, so sporočili z UP. Kot so spomnili v sporočilu za javnost, gre za nekdanje visokošolske učitelje UP, ki so se lani odločili za odhod na novoustanovljeni javni raziskovalni zavod ZRS Koper.

Tedaj je skupno 12 sodelavcev ZRS, sicer predavateljev na UP, dobilo odpovedi pogodb o zaposlitvi. Na univerzi so jim ponudili odpoved delovnega razmerja v delu pogodb, ki se nanaša na pedagoško zaposlitev, a jim hkrati ponudili zaposlitev za raziskovalno delo v enakem obsegu. Delovno sodišče prve stopnje pa je univerzi z začasnimi odredbami naložilo, da profesorjem omogoči pedagoško delo, kot so ga opravljali pred odpovedjo pogodbe.

Kot so navedli na UP, je koprsko sodišče že maja letos v dveh primerih tožb ugotovilo, da sklepi senata in upravnega odbora univerze niso bili ne protipravni ne diskriminatorni. Druga sodnica istega sodišča pa je v Šimuničevem primeru zavzela drugačno stališče in zadeva je še vedno v razreševanju na višjem sodišču. Višje delovno sodišče je tokrat sicer že tretjič odločalo o pritožbi zoper četrto različico izdane začasne odredbo v primeru Šimuniča.

Kot so še zapisali na univerzi, je moralo delovno sodišče v Kopru posledično ugoditi ugovorom UP tudi v primerih tožb še šestih nekdanjih visokošolskih učiteljev ter razveljaviti začasne odredbe tudi v njihovih primerih. Kot so dodali, je univerza vse sklepe sodišča v navedenih zadevah prejela v tem tednu.

Deli novico:

Hahahahahaahahahah, darovčiki:  |  15 .10. 2017 ob  20: 19
SURLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prav vam je, šlik-šlak!
matematikom je jasno... |  15 .10. 2017 ob  07: 26
-2
ravnanje rektorja ni bilo dovolj deviantno, izprijeno, da bi po Vaussu doseglo tisto krriticno mejo, ki jo varuje zakon. a kaj za vraga se institucija najvisje odlicnosti, morale in etike hvali s tem?
Taki primeri še najbolj kažejo vso bedo |  14 .10. 2017 ob  12: 54
-1
našega pravosodnega sistema, pa ne, da je drugje drugače. Se človek vpraša, če je pravica v bistvu loto. Kakšne imamo to zakone in "sposobne" sodnike, da so možne takšne različne interpretacije. Morda, če bi bilo možno še 10x se pritožit, bi dobili še morda 5 za in 5 proti. Zakoni WTF! Ali je zakon ali ga ni, ali je nedvoumen ali pa ga ne rabimo. In tudi, ko je nekoč pravnomočna neka sodba, to niti približno ne pomeni, da je bila pravilna. Pa kakorkoli je bilo odločeno.