Triglav znova previsok

Kranjčani so izenačili v zadnji minuti sodnikovega podaljška.

Kranjčani so vnovič poskrbeli za nejevoljo v koprskem taboru. Po zmagi v pokalnem tekmovanju, ki so jo dosegli z zadetkoma v podaljšku tekme, so tokrat izenačili v sodnikovem podaljšku in poskrbeli, da bodo rumeno-modri prezimili "zgolj" na četrtem mestu Prve lige. Tokrat so se Kranjčani dobesedno izvlekli v izdihljajih tekme, ko je Anže Jelar zadel za 1:1 in poskrbel za šesti remi Triglava v sezoni in šesto mesto na lestvici. Koper je na drugi strani vodil vse od 31. minute, na koncu pa se je, kljub številnim priložnostim, moral zadovoljiti z neodločenim izidom, prav tako šestim v sezoni.

Luka Koper - Triglav Kranj 1:1 (1:0)
Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Jug (Tolmin), Kogej in Kopač (oba Idrija).
Strelca: 1:0 Brečević (31.), 1:1 Jelar (90.).
Luka Koper: Nenezić, Guberac, Brečević, Popović (od 80. Štulac), Bradaschia (od 90. Majcen), Črnigoj (od 61. Pučko), Perger, Mavrič-Rožič, Hadžič, Palčič, Čovilo.
Triglav: Curanović, Šturm (od 86. A. Poplatnik), Zolić, Roškar, Klemenčič, Jelar, M. Poplatnik (od 69. Ovčina), Kongnyuy (od 57. Šujica), Stojnić, Šušteršič, Bubanja.
Rumeni kartoni: Perger, Čovilo; Šušteršič.
Rdeč karton: /.

Solidno tekmo je obetal že začetek, ko sta Davor Bubanja v peti in Matej Poplatnik v 22. minuti nevarno ogrozila koprskega vratarja Igorja Nenezića. Domači so prvič zapretili v 23. minuti, ko je Ivan Brečević z roba kazenskega prostora dobro streljal iz obrata, minuto kasneje pa je Palčičev projektil Curanovič ubranil. v 32. minuti je Brečević lepo ustavil globinsko podajo Domna Črnigoja in iz bližine hladnokrvno premagal Darjana Curanovića, ki je v vratih tokrat zamenjal obolelega Žana Pelka (pri Triglavu je zaradi bolezni manjkal tudi prvi strelec Enis Đurković). Za zadnje vznemirjenje v prvem delu pa je poskrbel Popovič, ki je le za las zamudil prelep predložek Bradaschie. Nasploh so bili "kanarčki" v prvem delu boljši nasprotnik, gostov pa praktično ni bilo videti.

V drugem polčasu so Koprčani nadaljevali v podobnem slogu in kmalu imeli dve veliki priložnosti za povišanje prednosti. V 62. minuti Denis Popović po lepi podaji Brečevića z vsega petih metrov ni zmogel premagati gostujočega vratarja. Šest minut pozneje pa je dvojno podajo z razpoloženim Brečevićem izmenjal Matej Pučko, ki je pritekel povsem sam pred kranjska vrata, a se je znova izkazal Curanović. Še zadnjo lepo priložnost za domače je v 72. minuti zapravil Popović, nato pa so se gostitelji nerazumljivo povlekli v obrambo, gostje pa so vse bolj prevzemali pobudo.

V 78. minuti je Jelar dobro streljal z 20 metrov, a je Nenezić strel obranil. V 87. minuti je Blaž Šujica s petih metrov zapravil veliko priložnost za Gorenjce, ki pa so pobudo v končnici kronali z izenačujočim zadetkom. Nekdanji koprski nogometaš Davor Bubanja je lepo spustil žogo v prazen prostor, Jelar pa jo je prek vratarja Nenezića poslal v domačo mrežo.

Sicer maloštevilni gledalci na tribunah so obnemeli, rumeno-modri pa v zadnjih trenutkih niso več zmogli dovolj moči, da bi rezultat ponovno obrnili sebi v prid. Varovanci Rodolfa Vanolija bodo tako prezimili na četrtem mestu, boj za Evropo pa vsekakor ni končan, saj je razlika med ekipami precej majhna.