TRETJI PORAZ V KONČNICI: Koprčani končali na nehvaležnem četrtem mestu

Rokometaši Urbanscapa Loke so v predzadnjem krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali Koper 2013 s 27:26 (16:11).

Koprčani so doživeli tretji poraz v končnici, navzlic temu pa so dokončno osvojili četrto mesto v državnem prvenstvu, medtem ko imajo petouvrščeni Škofjeločani po včerajšnji zmagi dve točki naskoka pred Novomeščani.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so tekmo odprli s 4:0 in bili - ob manjših nihanjih v svoji igri - vseskozi v prednosti. Koprčani so se jim v 18. minuti približali na gol zaostanka (6:7), po obdobju izenačene igre pa so sklepne minute prve polovice tekme ponovno minile v znamenju gorenjskih rokometašev, ki so si trikrat priigrali pet golov prednosti (14:9, 15:10 in 16:11).

Koprska zasedba bo v zadnjem krogu gostovala v Ribnici, škofjeloška pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v petek, 25. maja.

V drugem polčasu so Škofjeločani vseskozi imeli Koprčane pod nadzorom, na vse njihove poskuse so imeli ustrezne odgovore in navkljub nekoliko slabši predstavi v sami končnici tekme dosegli tretjo zmago v skupini za razvrstitev od prvega do šestega mesta.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Aleks Kavčič s sedmimi, v poraženi pa Adam Bratkovič z desetimi goli.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).
* Koper 2013: Magdalenič, Postogna, Grzentič 2, Vlah 3, Krečič 3, Poklar, Moljk 2, Rapotec 3, Smolnik, Sokolič 1, Guček, Marić, Sever 2, Planinc, Stopar, Bratkovič 10 (5).
* Urbanscape Loka: Juričan, A. Vrbinc, M. Vrbinc 2, Gartner 5 (2), Dolenc, Kavčič 7, Jamnik 1, M. Jesenko, U. Pipp 1, Bradeško 3, Jeseničnik 1, M. Pipp 3, Bergant, A. Jesenko 4 (1), Plestenjak.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (5), Urbanscape Loka 4 (3).
* Izključitve: Koper 2013 8, Urbanscape Loka 4 minute.

Brane |  20 .05. 2018 ob  11: 49
Sem razocaran .Napredka ni.Igra je slabsa kot je bila.Ljudi na tribuni vedno manj.In tudi midva z zeno sva bila mnenja da ne bova vec prihajala na tekme.
3x3 |  20 .05. 2018 ob  11: 43
Potrebujemo Čotarja, za razvoj in vzbodbudo.....
Veso |  20 .05. 2018 ob  11: 41