TEŽKA ZMAGA: Sixt Primorska se je namučila s Hopsi

Košarkarji Sixta Primorske so v zaostali tekmi 1. kroga lige Nova KBM premagali ekipo Hopsi Polzela z 71:64 (12:21, 37:46, 56:57).

Vodilna ekipa domačega prvenstva je sinoči v zaostali tekmi prvega kroga, ki je odpadla zaradi sodniške stavke, gostila Hopse iz Polzele. Čeprav so bili Primorci favoriti, pa tega vsaj v prvem polčasu niso pokazali.

Domači so v drugi četrtini sicer nadoknadili zaostanek in goste ujeli na 26. točki, a so Hopsi znova pobegnili in na glavni odmor odšli s prednostjo devetih točk. Drugi polčas je postregel s precej bolj izenačeno igro, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, na koncu pa so Koprčani le upravičili vlogo favorita in tekmo dobili.

Najboljši strelec pri domačih je bil z 18 točkami Tadej Ferme, izkazala pa sta se še Shawn King s 13 točkami in še 12 skoki, Marjan Čakarun pa je zbral 10 skokov. Pri gostih je Milojko Vasilić dosegel 13 točk.

"Čestitke fantom za zmago nad Hopsi. Hkrati bi se rad zahvalil vsem navijačem, ki so prišli na tekmo in nas spodbujali ter nam pomagali do zmage. Tekme nismo začeli najbolje, nismo bili osredotočeni, posledično pa nismo odigrali dovolj čvrsto na parketu. V drugem polčasu smo odigrali tako, kot bi morali igrati skozi celotno tekmo. Nasprotnikom smo dovolili, da dosežejo le 18 točk. Hopsi so nas držali na kolenih 30 minut, za kar jim čestitam," je povedal trener domačih Jurica Golemac za klubsko spletno stran.

Ekipi v naslednjem, 8. krogu igrata v začetku decembra, Hopsi bodo 2. 12. gostovali pri Šentjurju, Sixt Primorska dan kasneje gosti Ilirijo.