Strankarski posli ali upravičena naložba?

Občina Piran je pred časom kupila podjetje, ki ga je pred tem imela v lasti lokalna kozmetičarka. Ta je tik pred prodajo na mesto direktorja imenovala Mitjo Cestnika, vidnega predstavnika piranskega SD-ja, podjetje pa preimenovala v Obalni tehnološki sklad, poroča današnji Žurnal24. 

Občina Piran je tako kupila podjetje za 25 tisoč evrov, navaja Žurnal, za delovanje pa so namenili še 50 tisoč evrov proračunskih sredstev. Mitja Cestnik zanika, da naj bi šlo za strankarske posle in trdi, da je "pri vsej stvari pomembno le, kakšni bodo končni učinki projekta, in ne, kako je občina do sklada sploh prišla."

Slavica Tucakov, tiskovna predstavnica občine Piran pravi, da je namen in cilj OTS   večplasten. "Vendar je v ospredju zagotavljanje sodobnih tehnoloških rešitev tako občanom, kot gostom Občine Piran. Prva in hkrati najbolj osnovna storitev je zagotavljanje brezplačnega dostopa do interneta na frekventnih lokacijah v Občini Piran: Free-Pi."

Kakšni so rezultati?

"V Občini Piran je bilo do sedaj vzpostavljenih že preko 20 dostopnih točk, preko katerih lahko uporabniki dostopajo do interneta brezplačno. V tem trenutku dnevno dostopa do interneta preko omrežja Free-Pi več kot 400 uporabnikov, kar je glede na to, da nismo nikjer oglaševali možnost dostopa, zelo dobra številka. Omrežje je še vedno v fazi izgradnje, pričakovano št. dostopnih točk pa bo ob polnem delovanju omrežja obsegalo okrog 100 lokacij, kar pomeni približno 2.000 dnevnih uporabnikov (v nizki sezoni)," še dodaja Tucakova.

Ob tem pa se poraja vprašanje, zakaj se je občina lotila omenjenega projekta, glede na to, da je časovno neomejen in brezplačen dostop do interneta že zagotavlja drugo, zasebno podjetje Avision. Ta se s projektom ukvarja že skoraj dve leti in je že zagotovil dostop do interneta na več lokacijah v Kopru in Piranu, podpisane pa ima tudi pogodbe z nekaterimi portoroškimi hoteli.

 

Deli novico: