Skupaj za večjo varnost na plaži

Piran

Policijska  uprava Koper je v sodelovanju z družbo Hoteli Bernardin d.d. in UP  FTŠ  Turistica  letos  že  četrtič  izvedla  preventivno  akcijo "Varno poletje".

Letošnji   dogodek  je bil osredotočen  na  večjo  varnost  na  kopališčih.  S preventivnimi  slogani  na  različnih  plažnih  artiklih  so vpleteni želeli  čim  bolj približati  obiskovalcem  Obale,  pa  tudi   lokalnim   prebivalcem,  pomen varnosti.   Povezali   so   se  z vsemi upravljalci plaž in poleg  Hotelov Bernardin   so   k   sodelovanju  pristopili  še Kamp Fiesa, Krka Strunjan, Komunala  Koper  in  Okolje  Piran.  Preventivni  akciji  so  se pridružili tudi  reševalci  s  Prehospitalne  enote Koper, ki so ob nesrečah na morju, poleg  reševalcev  iz  vode,  prvi  na kraju, in inšpektorica za naravne in druge  nesreče.  S tem mo v preventivno akcijo vključili kar deset slovenskih kopališč.

Policija uspešno preišče večino kaznjivih dejanj na plažah

Po kratki predstavitvi ciljev preventivne akcije Varno poletje 2015 so reševalci izvedli prikaz pravilnega reševanja utopljenca.

Na novinarski  konferenci so sodelovali direktor Policijske uprave Koper, g.   Danimir  Rebec, ki je predstavil ugodno varnostno situacijo na območju Policijske  uprave  Koper.  Lani  so  preiskali  kar 60 odstotkov kaznivih dejanj, predvsem  pa  je  izrazil zadovoljstvo, ker se je dvignila raven preiskanih premoženjskih  kaznivih  dejanj, ki najbolj obremenjujejo obiskovalce plaž. Predsednik uprave družbe Hoteli  Bernardin, g. Marko Jazbec, je izpostavil  rešitve  in  načine,  ki  jih uporablja podjetje, ko se sooča z varnostnimi  izzivi.  Poudaril je, da je varnost osnovni standard, ki ga morajo  zagotavljati  gostom  in  obiskovalcem. 

Inšpektorica za naravne in druge  nesreče,  ga.  Vanda Zidarič, je javnosti predstavila pomen ureditve plaž  skladno  z veljavno zakonodajo. Sama bdi nad urejenostjo in varnostjo tako  paž  kot  tudi  reševalcev.  Vodja  Prehospitalne enote v Kopru,  dr. Matej   Rubelli   Furman,  poudarja prvih 10 minut, ki so ključne v primeru zdravstvenih težav kopalcev. To so minute, preden pride na kraj zdravstveno osebje. Samoiniciativno je predlagal, da bi dodatno izobraževali reševalce iz  vode,  prav  zato,  da  bi  vsak  od  njih znal profesionalno zaščititi morebitno  ogroženo življenje.

Predstavili artikle in slogane

Na koncu je policijski  inšpektor  in  vodja preventivnega  projekta, g. Leon  Godejša, predstavil preventivni projekt Varno  poletje  2015.  Predstavili  so tudi artikle in slogane, ki so jih letos  izbrali  s pomočjo študentov Turistice, da bi se čim bolj približali kopalcem in jih tako ozaveščali o samozaščitnem ravnanju. Pridružili so se tudi  predstavniki  podjetij, ki so podprla preventivno akcijo, in Matjaž Markič, eden najboljših slovenskih plavalcev, ki je bil do nedavnega tudi zaposlen v Policiji. Markič je podprl preventivno akcijo in povedal, da se tudi sam trudi vzgajati mlade plavalce v duhu varnega kopanja.

Čez poletje še več podobnih akcij

Tovrstne  akcije se bodo še ponavljale čez vse poletje na različnih plažah in tako čez celo sezono opozarjale obiskovalce plaž na previdnost in zaščito.  Ob  teh priložnostih bomo delili tudi artikle s preventivnimi napisi v treh jezikih.

Tako  Policija  kot  turistični ponudniki si želijo, da  bi bila turistična sezona  čim  bolj  varna, zato se vsako leto trudijo z ozaveščanjem in preventivnim delovanjem.  Zavedajo  se, da lahko s skupnimi močmi naredimo veliko več kot bi naredil vsak sam.

Deli novico:

WTF |  27 .05. 2015 ob  16: 08
ma ja, tipčki tako ali tako ne bojo imeli pojma... samo da bi keširali zaradi svoje kao strokovnosti...