ŠKOFIJE V ZNAMENJU FUTSALA: Prvo polfinalno tekmo dobili gostje

V petek je bil na Škofijah pravi praznik futsala, ki pa se ni končal po domačih željah. Večkratni državni prvak iz Litije okrepljen z izjemnima Brazilcema Hugom in Matheusom je premagal domače rumeno modre.

Skoraj 600 gledalcev je ustvarilo izjemno kuliso za prvi polfinale letošnje sezone. Kljub temu da na koncu niso dočakali željene domače zmage, je bila atmosfera v dvorani Burja skozi celotno srečanje enkratna.

Domačim se je zalomilo že v prvi minuti tekme, ko je vratar Kocjan, ki je sicer zamenjal standardnega Mordeja, ki ni mogel nastopiti zaradi kartonov, prejel nesrečen zadetek preko celotnega igrišča. Bronxi so uspeli izenačiti preko najboljšega strelca lige Radiškoviča, vendar se jih je smola kljub temu držala še kar naprej. Zapravili so tri priložnosti, da bi tekmo obrnili sebi v prid, kar je izkoristila brazilska naveza Hugo – Matheus pri Litiji in z dvema zadetkoma slednjega popeljala goste do dveh zadetkov prednosti. Do konca prvega polčasa so Bronxi zapravili še kazenski strel z desetih metrov.

V drugi polčas so domači vztopili z veliko željo, da bi čim prej zadeli, a se je ponovila slika iz prvega. Po dveh zapravljenih priložnostih domačih so znova zadeli gostje. Bronxom ni preostalo drugega, kot da namesto vratarja v polje postavijo še petega igralca in tako skušajo čim prej zadeti. V 30 minuti jim je to tudi uspelo preko Zajca, vendar kaj več niso uspeli storiti. Izjemno kakovostna gostujoča ekipa je namreč strnila svoje obrambne vrste in onemogočila vse poiskuse domačih igralcev. Ko je bilo praktično tekme že konec, so gostje svojo zmago le še potrdili z dvema streloma na prazna vrata domačih.

Prva bitka je pripadla Litiji, vendar na Škofijah menijo, da vojna še ni izgubljena. Do treh zmag je še dolga pot in Bronxi so prepričani, da lahko vsaj enkrat zmagajo tudi v Litiji in serijo vrnejo nazaj na Škofije. Naslednja tekma bo v torek, 11. aprila, v Litiji.

Bronx Škofije : Litija   2 : 6  ( 1 : 3 )

Športna dvorana Burja Škofije, gledalcev: 550

Bronx: Kocjan, Okretič, Kolar, Depangher, Čuk, Lazarevič, Kamenčič, Radiškovič, Mirkovič, Hrvatin, Zajc, Grželj

Litija: Sever, Dovč,  Čujec, Turk, Vrhovec, Jelič, Duščak, Hugo, Šturm, Matheus

Strelci: 0 – 1 Sever (2),  1-1 Radiškovič (5), 1-2 Matheus (6), 1-3 Matheus (12), 1-4 Vrhovec (23), 2-4 Zajc (30), 2-5 Šturm (37), 2-6  jelič (40)

Rumeni kartoni: Lazarevič in Kamenčič ( Bronx), Matheus in Turk (Litija)