SE STRINJATE? To pogosto navado bi moral delodajalec plačati

Delavci svoj čas na poti na delo redno namenjajo za prebiranje in odgovarjanje poslovne spletne pošte, zato bi se morala ta pot šteti v njihov delovni čas, menijo britanski raziskovalci. V novi raziskavi so namreč ugotovili, da se je zaradi brezžičnega interneta na vlakih posameznikov delavnik podaljšal.

Raziskovalci z univerze West of England v Bristolu so z novo študijo ugotavljali vpliv brezplačnega brezžičnega interneta na vlakih, ki vozijo na relaciji London-Birmingham ter London-Aylesbury. V raziskavi so obravnavali pot na delo 5000 ljudi, poroča britanski BBC.

V študiji so ugotovili, da je kar 54 odstotkov uporabnikov brezžičnega interneta na vlaku med vožnjo na delo pošiljalo poslovno elektronsko pošto, medtem ko so drugi za ta namen uporabljali lastne mobilne podatke, poroča britanski BBC.

Telefoni "zameglili mejo" med delom in zasebnim življenjem

Zaposleni so se na poti na delo seznanjali z elektronsko pošto, ki so jo dobili pred začetkom delovnega dne, medtem ko so med vračanjem domov zaključevali delo, ki ga niso utegnili dokončati v rednem delovnem času. Kot je pojasnil eden od potnikov na poti iz Londona v Birmingham, mu vožnja omogoča dokončanje dela, ki mu ga kasneje ne bo potrebno opraviti doma.

Študija je sicer sprožila številna vprašanja o razločevanju delovnega in zasebnega ravnotežja. Raziskovalka Juliet Jain je dejala, da so pametni telefoni in dostop interneta na telefonih "zameglili mejo" med delom in zasebnim življenjem. Ob tem je opozorila, da bi delodajalci z upoštevanjem poti na delo kot delovnega časa želeli "večji nadzor in odgovornost" zaposlenih v njihovem prostem času.

Deli novico:

Bučke |  03 .09. 2018 ob  11: 29
Ali boš službo urejal izven delovnega časa, je odločitev posameznika. Lahko delaš, lahko ne. Če se šef s tem ne strinja, boš pač menjal službo. Tiste pisarniške službe, kjer pa je to, da si non stop na liniji, neformalno zahtevano, pa imajo tudi iz tega razloga posledično višjo plačo. Če si želiš imeti lim večjo plačo, to podpišeš, če ne ne. Sicer pa bi prej morali javni upravi podaljšati delovnike na račun tega, da urejajo privat zadeve med službenim časom. Saj je nedopustno, da prideš recimo na koprski CSD v času uradnih ur (sreda ob 10h) in ni niti enega zaposlenega, na okencu pa ti rečejo "Ni nobenega. Vsi so šli stran. Pridite v petek." Noben se ne štempla. Noben ni nobenemu odgovoren. Vsak skače kot se mu zdi. Ob 13h jih že vidiš veselo v avtu na drugi strani Kopra, ko se peljejo na drink, preden gredo po svoje otroke v vrtec. Ampak namesto vodenja ur, bodo naši politiki ovcam še dvignili plače. Ker so tako produktivni in odgovorni.

o22 |  02 .09. 2018 ob  17: 42
Ali pa obratno,še posebej po pisarnah ,ko privat stvari urejajo večino delovnega časa.
Eho |  02 .09. 2018 ob  17: 06
Danes moderni telefon najmanj služi telefoniranju, kar ni bil njegov osnovni namen. Tudi izmenjava raznih podatkov ni več na prvem mestu, kdo pa za božjo voljo na dan, vsaki dan potrebuje 10 ur novih podatkov. Tudi uni, ki izdelujejo nuklearne podmornice ne zbirajo 10 ur na dan podatkov o njeni izdelavi, ker bi jim zmanjkovalo časa za izdelavo podmornice.

Telefoni po večini služijo samo še ubijanju časa, oziroma pozabljanju na to, da smo še vedno živi. S telefoni se zamotimo, oziroma sami sebe motimo zato, da ne mislimo nase in da nase čim učinkoviteje pozabimo. Pomaga pa nam bore malo, vsake toliko nam na plano udari osnovna negotovost, ki se tako še samo poglablja. Še malo pa bomo skupaj s telefoni v kompletu, ki jih dobimo ko jih kupimo, dobili tudi tabletke.
alfie |  02 .09. 2018 ob  15: 51
Ukinit vse wi-fi je vse povsod, na prevoznih sredstvih na takih al drugačnih površinah. To je noro, kot da ne moreš bit 1 uro brez neta, dej dej...kam smo prišli.
jurij |  02 .09. 2018 ob  14: 10
sploh se ne strinjam.Kar narediš , naredi v rednem delovnem času .Kar ostane, narediš jutri, To da ljudje non stop visijo na telefonih je njihov problem.