S KOŠARKARSKEGA PARKETA: Sixt do nove zmage

Košarkarji Sixt Primorske so v 7. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali Terme Olimia z 90:75 (63:61, 41:40, 22:17).

Domači košarkarji so v dvoboju z gosti iz Primorske nujno potrebovali zmago, če so si želeli podaljšati upanje glede obstanka v ligi. Čeprav so vodilni ekipi lige za obstanek nudili dostojen odpor, gostje so do zmage prišli šele v zadnji četrtini, so ostali praznih rok, tako da bodo že v sredo, če bo Šenčur premagal LTH Castings, tudi uradno postali drugoligaši.

Liga Nova KBM se bo s preostalimi tekmami sedmega kroga nadaljevaladanes. V 8. krogu Koprčane doma čaka Šenčur Ggd.

Primorci so bili v vodstvu večji del tekme, vendar si nikoli niso priigrali višje prednosti. Ob koncu prvega polčasa so Podčetrtani celo povedli z 38:37, na polčas pa vseeno odšli s točko zaostanka. V zadnjo četrtino so vstopili z dvema točkama manj, toda gostje so zahvaljujoč trojkam Aleksandra Čapina prišli do neulovljive prednosti in zanesljive zmage.

Najbolj učinkovit igralec domače ekipe je bil Jure Štruc, ki je dosegel 18 točk, tudi tri trojke, 18 jih je pri gostih dosegel tudi Gaber Ožegović, tri manj je ob šestih trojkah prispeval Čapin.