RUSKA RAZGLEDNICA: Včeraj padel že peti avtogol na letošnjem SP (VIDEO)

Ruska nogometna reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v St. Peterburgu premagala Egipt s 3:1 (0:0). Druga tekma skupine A med Urugvajem in Savdsko Arabijo bo danes ob 17. uri.

Senegalska nogometna reprezentanca je včeraj v 1. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji premagala Poljsko z 2:1. V prvi tekmi skupine H v Saransku je Japonska prav tako z 2:1 ugnala Kolumbijo.

Ruski navijači so tudi na prvi tekmi drugega kroga svetovnega prvenstva pričakovano napolnili stadion v St. Peterburgu. Po visoki zmagi v uvodni tekmi proti Savdski Arabiji so gostitelji upali, da bodo njihovi ljubljenci proti Egiptu vknjižili nove tri točke, s katerimi bi si bržčas zagotovili napredovanje v izločilne boje. Sedemkratni afriški prvaki so bili po uvodnem porazu proti Urugvaju odločeni, da se pokažejo v lepši luči, za igro pa je bil nared tudi prvi zvezdnik Egipta Mohamed Salah, ki je prejšnji mesec v finalu lige prvakov utrpel poškodbo ramena.

Igra je v prvem polčasu večinoma časa potekala med obema kazenskima prostoroma. Obe ekipi sta sicer igrali živahno in odprto, ustvarjali sta si priložnosti, nobena pa ni na preizkušnjo posebej postavila vratarja Igorja Akinfejeva in Mohameda Elshenawyja.

Drugi polčas se je za Egipt začel katastrofalno

Roman Zobnin je podal z desne strani, iskal je Artema Dzjubo, ob njem pa je slabo posredoval kapetan Ahmed Fathi in žogo preusmeril v svoj gol. To je bil že peti avtogol na letošnjem SP. Rekordnih šest avtogolov so nogometaši dosegli leta 1998 na prvenstvu v Franciji.

V 59. minuti je ruske navijače v sedma nebesa spravil Denis Čerišev, ki je izkoristil podajo Maria Fernandesa in zabil svoj tretji gol na tem SP, s katerim se je izenačil na vrhu strelcev s Portugalcem Cristianom Ronaldom. Dva je dosegel na prvi tekmi proti Savdski Arabiji, ko je vstopil kot rezervist namesto poškodovanega Alana Dzagojeva.

Veselje se še dobro ni poleglo, ko je za novo navdušenje poskrbel Dzjuba. Egiptovska obramba je slabo posredovala, Dzjuba je neoviran sprejel visoko podajo, si nastavil žogo in jo poslal v gol za 3:0. Nato so Egipčani zaigrali nekoliko bolje. V 67. minuti je Trezeguet poskusil s strelom po tleh, ki je bil malenkost premalo natančen. V 73. minuti so Afričani prišli do enajstmetrovke, izkoristil jo je Salah za prvi gol Egipta po letu 1990.

Egipčani so še naprej napadali, a premalo zbrano in učinkovito, da bi ogrozili svoje tekmece. Na SP tako še naprej ostajajo brez zmage, najverjetneje pa je zanje konec tudi prvenstva v Rusiji.