ROKOMETAŠI KOPER 2013 PREMALO ZA ZMAGO: Gorenje Velenje jih je ugnalo s šestimi goli

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 4. kroga lige NLB skupine za prvaka izgubili proti Gorenju Velenju z 20:26 (12:12).

Velenjski rokometaši po derbiju 4. krogu skupine za prvaka ostajajo pri 100-odstotnem izkupičku, nov par točk so osvojili proti Kopru in pred očmi hrvaškega stratega Željka Babića, ki je v petek postal novi trener velenjskega moštva, a ga bo prevzel poleti.

Koprska zasedba je z delnim izidom 4:0 med 4. in 11. minuto prišla od 2:3 do 6:3, a to Velenjčanov ni vrglo iz tira. Ti so v 17. minuti drugič na tekmi povedli (8:7), si priigrali dva gola prednosti, ekipi pa sta na odmor odšli pri izidu 12:12. V 40. minuti so gosti spet povedli z dvema goloma prednosti (17:15), obakrat je zadel Niko Medved. A se Koper ni vdal, v 50. minuti je izenačil na 19:19. V 52. minuti je ekipa gostujočega trenerja Boruta Plaskana ostala brez Matjaža Brumna, ki si je poškodoval levo koleno. Njegovi soigralci so po tem zadeli štirikrat zaporedoma in v 56. minuti vodili s +4, na koncu se je izkazalo, da je bilo to dovolj za zmago.

Velenjčane prihodnji konec tedna čaka zaključni turnir pokala, tekma 5. kroga pa 26. aprila proti velikim tekmecem Celjanom, s katerimi se bodo sicer pomerili tudi v polfinalu pokalnega tekmovanja. Koprčani bodo štiri dni prej igrali proti Riko Ribnici.

13ti kozel |  10 .04. 2017 ob  16: 43
-1
Sramota Kopra so navijači predvsem klovn Celestina sej nemoreš igrat ko se ti pači tvoj navijač čez ograjo in moti napad oz obrambo drugače pa čestitke mladini za borbo
Jurček |  09 .04. 2017 ob  22: 22
Jure je včeraj odlično branil, pa še dve 7 metrovki. Žal mi je pa zadnjih 10 min igre, našim ni šlo in ni šlo. Bo, naslednjič ma da jih premagate.
koprčanka |  09 .04. 2017 ob  22: 15
Suhoparno poročilo s tekme. Kdor ne pozna v kako različnih razmerah delujeta oba kluba (Koprčani 99% domači igralci), pri Velenju kupljeni vsi razen enega ali dveh (Ovniček, Zaponšek) -da o proračunu ne govorimo) bi še mislil, da gre za enakovredni ekipi. Koprski mladeniči se ne morejo niti po fizični moči, niti po izkušnjah meriti s profesionalci, ki že vrsto let krojijo rokometno sceno v Sloveniji in tujini. Zato kljub slabšim zadnjim 5 minutam, vse čestitke za borbenost in dober odpor.
Škoda za zgrešene zicerje, sicer bi se tekme prav gotovo obrnila v drugo smer. Gledalci ne zamerimo poraza, zamerimo pa premalo želje, tudi kadar se izgublja, tekma se igra do konca.
Pa še razmislek trenerju: malo čudne menjave, ni mi jasno zakaj ob pomanjkanju višine tako malo minut Grzentiču v napadu. Če 2x strelja,, in 1 X zgreši, je to še vedno boljše, kot da izgubijo žogo, ker ne vedo kam z njo.
Tako kot mi ni jasno zakaj je Bratkovič že 2 tekmo drugi polčas presedel na klopi, njegova zamenjava pa kljub napakam vztraja na igrišču BBBBBBBBB???? kdo bi razumel???
Fantje glave gor, in odločeno naprej. Tudi vaš čas še pride- upam, da tudi trenerju.