REZULTATSKA KRIZA KOPRČANOV: Drugi poraz v evropskem pokalu

Rokometaši Kopra 2013 so v tretjem krogu skupinskega dela evropskega pokala EHF danes izgubili proti hrvaški ekipi Nexe Našice s 27:31 (13:16). Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu v nedeljo, 4. marca, gostovala v Našicah.

Koprski rokometaši so v rezultatski krizi. Sredi tega tedna so praznih rok ostali na dvoboju proti zadnjeuvrščeni ekipi v ligi NLB v Šmartnem pri Litiji, danes pa so brez točk ostali tudi v skupinskem delu evropskega pokala EHF. V Bonifiki so jim mero vzeli tekmeci iz hrvaških Našic, tako da so doživeli že drugi poraz v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini, pred tednom dni so na Obali slavili tudi rokometaši iz nemškega Göppingena.

Dvorana Bonifika, gledalcev 1000, sodnika: Herczeg in Südi (oba Madžarska).
Koper 2013: Postogna, Vončina, Dolenc 1, Grzentič 2, Vlah 6, Krečič 2, Matijaševič 1, Kocjančič, Moljk, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 4, Sokolič 3, Guček, Sever, Planinc, Bratkovič 7.
Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (2), Nexe Našice 2 (2).
Izključitve: Koper 2013 14, Nexe Našice 16 minut.

Izbranci domačega trenerja Veselina Vujovića so sijajno odprli dvoboj in po 14. minutah vodili za štiri gole (8:4), po minuti odmora Nexeja pa je tekma krenila v povsem nasprotno smer. Gosti so s trdimi prijemi - v 21. minuti je eden od štirih slovenskih rokometašev v vrstah hrvaških podprvakov Aljaž Lavrič prejel rdeči karton po njegovi tretji izključitvi - povsem razorožili domače rokometaše in jih v 20. minuti ujeli 9:9. Tudi končnica prvega polčasa je minila v znamenju gostov, ki so tik pred odhodom na veliki odmor gostitelje pahnili v zaostanek treh golov (12:15 in 13:16).

V začetku drugega polčasa so gostitelji hitro zaostali za štiri gole (15:19), v nadaljevanju pa navkljub dokaj povprečni predstavi v 53. minuti ujeli hrvaške tekmece in izenačili na 27:27. V obojestransko kaotični končnici pa so gostitelji naredili številne"osnovnošolske napake", kar so prav tako "zmedeni", a veliko bolj izkušeni gosti izkoristili in v zadnjih sedmih minutah dosegli štiri gole, Koprčani na drugi strani pa nobenega.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Adam Bratkovič s sedmimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v hrvaški pa sta blestela Slovenca Saša Barišić-Jaman in Patrik Leban. Prvi je dosegel deset, drugi sedem zadetkov, Lavrič in Matjaž Brumen pa se nista vpisala med strelce.

Mediocrita |  26 .02. 2018 ob  11: 10
Ekipa je povprećna. Četrto mesto realen domet, vsako leto. Pa lahko pride Einstein za trenerja
Koprčan |  26 .02. 2018 ob  11: 00
Mnja, zaslužen poraz, ni kaj. Igralci niso v formi. Bode pa prazna dvorana, vseeno gre za Evropski pokal...
Odkar |  25 .02. 2018 ob  21: 07
Ima župan prste zraven ,se bojim ,da se nam piše podobni scenarij kot z nogometom. Žalost.
Gol |  25 .02. 2018 ob  18: 23
Igralci morajo razmišljati kako jih bo Vujo nahrulil in nimajo časa za razmislek kako bodo igrali ali branili. Noro.
KiH |  25 .02. 2018 ob  17: 51
Če rabite golmana mamo mi Fermota in Kramarja sta u življenski formi ne delajte sramote z tem Postognio raje igrajte z igralcem več kot da imate takega "golmana" na golu
@maca |  25 .02. 2018 ob  17: 20
Ma sigurno bo prišel Prošt iz Nemčije igrat k nam za đeparac...haha..
Čotarja za trenerja, Vanjo in Sajota zdraven!!!!!
@13kozel |  25 .02. 2018 ob  17: 13
Golmana sta zapustila klub zaradi Vujota, Kocjančiča bi moral čim več uvajati in mu dajati prilike. A ima možnost samo ko teče voda v grlo. Pa ko dobi gol, ga nahruli in da ven. Tako se z mladimi ne dela. Tako bo ostal klub brez golmanov, ker je presing nanje nor.
13ti kozel |  25 .02. 2018 ob  16: 58
Kje sta Vran in Vončina ta mulo Postojna ali kaj že je ne more branit niti za Kozino kaj šele za Koper kar se pa tiče trenerja Zoka je bil doktor za to mladino Vujo je grobar ni on ta ki daje zagon mladini
Maca |  25 .02. 2018 ob  16: 21