Projektil Črnigoja za zmago Kopra!

Nogometaši Luke Koper so v tekmi 26. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč z 2:1 (1:0).

STATISTIKA

Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Perić (Kranj), Ajdovec (Kranj), Pospeh (Petrovče).
Strelci: 1:0 Štromajer (26.), 1:1 Fuček (77.), 2:1 Črnigoj (84.).
Luka Koper: Simčič, Šme, Guberac, Lotrič (od 73. Pilčič), Ivetić, Halilović, Štulac, Črnigoj, Hadžić, Palčič (od 88. Gregorič), Štromajer (od 65.Pučko).
Zavrč: Fink, Roškar, Šafarić, Smrekar, Kelenc, Čeh, Sambolec, Kresinger, Dugolin, Golubar (od 60. Težak), Matjašič (od 50. Fuček).
Rumeni kartoni: Lotrič, Štromajer, Hadžić, Guberac; Dugolin, Kelenc.
Rdeč karton: /.

Rodolfo Vanoli, trener Kopra: "Vesel sem za zmago, zaslužili smo si jo. Fantje so odlično odigrali tudi potem, ko sem bil sam izključen. Imamo mlado ekipo, a fantje igrajo vse bolje. Ob zmagi gre misel za našega župana Borisa Popoviča, ki je naš prvi podpornik. Ne bi se spuščal v politiko, a kot osebi je cela ekipa z mano na čelu blizu."

Nogometaši Kopra so zabeležili tretjo zaporedno zmago na domačem terenu, tako da na Bonifiki v spomladanskem delu Prve lige Telekom Slovenije ostajajo stoodstotni. Zahvaljujoč zadetku Domna Črnigoja v 84. minuti so z 2:1 premagali Zavrč. Slednji, ki je v zadnjih šestih krogih osvojil le točko, je zadržal uvrstitev na sredini lestvice, Koprčani, ki so spomladi vknjižili že enajst točk, pa so ohranili drugo mesto.

Tekma je bila za gledalce zanimiva, saj sta imeli obe ekipi veliko zrelih priložnosti, zato ne bi bilo nezasluženo, če bi se ta končala s kakšnim drugim izidom. V prvem polčasu sicer priložnosti ni mrgolelo; omeniti velja zadetek Jake Štromajerja, ki se je v 26. minuti odlično znašel na robu kazenskega prostora gostov, se otresel dveh branilcev in z natančnim strelom matiral vratarja Gregorja Finka. Zavrč bi lahko izenačil v 38. minuti, vendar jim je veselje preprečil Vasja Simčič, ki je odlično posredoval ob poskusu Dina Kresingerja z glavo.

Domen Črnigoj: "Vesel sem svojega zadetka, ki je prvi nasploh. Prejeli smo pomembne tri točke in samozavestno odhajamo v Velenje, na tekmo z Rudarjem."

Še zrelejše priložnosti so imeli gostje na startu drugega dela. V prvem poskusu je Marko Roškar zadel prečko, odbita žoga je prišla na glavo Matije Smrekarja, vratar Simčič pa je s čudežno obrambo rešil zadetek. Takoj za tem bi lahko Koprčani povišali na 2:0 ali pa Zavrč izenačil. Podobno kot malo prej je bil Simčič znova na pravem mestu.

V 77. minuti pa so gostje vendarle zadeli. Josip Fuček je iz prostega strela meril zelo natančno, tako da je bil Simčič brez pravih možnosti. Ko je že kazalo na delitev točk, se je v 84. minuti Črnigoj odločil za strel iz 20 metrov, žogo je lepo zadel in ta je končala v "mali mrežici" vrat Zavrča.

V naslednjem krogu (16. 4.) bo Luka Koper gostovala v Velenju, Zavrč pa bo dvakrat zapored domačin. Najprej Olimpiji, 19. aprila pa še Mariboru.

@Kanarček |  14 .04. 2014 ob  17: 16
ljudem pač ni vseeno. Jep nakup/ prodaja, but Slovenska realnost pa ni Serie A .Jbg. V 90ih sva jaz in ti gledala Koper na starem štadioni pred polno ljudmi z domaco ekipo in nekaj tujci , ne glede na rezultat... danes je kot je...jaz na tekme grem,... Ma sem vedno bolj osamljen na tribuni..... Ma itak bo verjetno spet štala...
acmilan |  14 .04. 2014 ob  07: 27
žalost...ne se farbat....
@kanarin |  13 .04. 2014 ob  23: 09
Tak klub, ki ne bi prodajal tekem in bi bolj transparentno posloval.
Kanarcek |  13 .04. 2014 ob  20: 44
-4
Mene pa nekaj zanima,kaksen klub bi si vi nekateri zeleli? Vsak klub,ki igra v 1. ligi drzavnega prvenstva ne glede na to o kateri drzavi je govora se igralci kupujejo in prodajajo. Poglejte denimo vse klube po Evropi in boste videli da vsi imajo isto oz. podobno politiko. To pa da gledalci vec ne hodijo na tekme pa je problem nove generacije ker se jim ne da oz. jim je vse brezveze razen nocnega popivanja in igranja igric doma. Jaz se spomnem da smo se mi se v 90-tih menili v soli ze v ponedeljek kdo bo s kom sel na tekmo,kje se dobimo...Nismo sploh razmisljali o temu,ce so ali niso mucke v klubu ceprav so tudi takrat bile ma nam je bilo vazno da se druzimo in da tulimo razne parole proti "zabarjem"
mičo |  13 .04. 2014 ob  20: 24
ne pomaga ker ve se da bo MARIBOR prvak, z to ekipo v Evropo , hahahahahahahahahahahaha
Kp klub |  13 .04. 2014 ob  16: 47
je že dolgo brez duše, nej pa umeten. Kaj pa šele bo,...bog ne ve.
THE BOSS |  13 .04. 2014 ob  14: 16
zaradi mene lahko zmagate prvenstvo mi dol visi za umetni klub brez duše enkrat kupi drugič proda tekmo brezveze zgubljat čas ker je vse zrežirano
Navijac |  13 .04. 2014 ob  12: 17
Bravo Koper!!!!! Samo tako naprej do koncnega uspeha to pa je igranje v Evropi. Zdaj juris na Rudar! Gremooooo!!!!!!!!!!!!!!
Kanarček |  12 .04. 2014 ob  23: 02
Koncno v drugem polcasu pravi odprt football in ne calcio Helenio.. Pa provajte nadaljevat v tem stilu...mogoce bo kašen več na tekmi...
Player |  12 .04. 2014 ob  21: 26
Lepa tekma in povsem zaslužena zmaga, ki jo je skorajda preprečil sodnik, ki je piskal neobstoječi prekršek za prosti strel, s katerega je Zavrč izenačil. Je pa danes Kopru razdelil se mi zdi kar 5 ali šest kartonov ???? Očitno nas je treba malo ustavit.
Resno |  12 .04. 2014 ob  20: 57
Vanoli, raje se ukvarjaj z igro za kar si plačan in pusti tvoje dobrotnike pri miru. Politika ne sodi v šport, čeprav je to cosa vostra.
kr en |  12 .04. 2014 ob  20: 48
bravo škofjoti, matej podal, domen zadel, svaka čast.