PRIMORSKI DERBI: Se obeta ponovitev kakovostnega košarkarskega dogodka izpred parih dni?

Danes ob 20.00 bo v športni dvorani OŠ Koper že drugi derbi v tem tednu med domačo ekipo Sixt Primorska in gostujočo ekipo KK Portorož.

Srečanje pred tremi dnevi v Portorožu je postreglo z zanimivim in športnim dvobojem, v katerem so favoriti iz Kopra tudi zasluženo zmagali. Dogajanje na igrišču, ki je potekalo v pravem športnem vzdušju, je povsem opravičilo pričakovanja derbija, rezultat pa ni pravi odraz srečanja. Domačini, katere še posebej zaznamuje mladost in prizadevnost, so pristopili k igri z vso resnostjo in favorizirane nasprotnike uspeli obdržati na distanci. Po prvi četrtini, ki so jo domačini uspeli obraniti na 17:16, jim je uspelo obdržati visok ritem in stik z nasprotnikom še cel prvi polčas. Za tem pa se je "dolžina klopi" in večja izkušenost vendarle obrnila v prid gostom, ki so tako prišli do pomembne zmage v gosteh.

Potrebno je iskreno čestitati obojim – mladi ekipi domačih fantov, ki je navkljub številnim težavam, s katerimi se klub spopada, ohranila trezno glavo in se korektno zoperstavila favoriziranim gostom ter seveda gostom, ki so z zmago opravičili svoj status in naredili pomemben korak k obstanku v prvoligaški družbi. Prikazana igra in borbenost obojih je dobra popotnica za današnjo ponovitev derbija. Če bo gostom iz Portoroža uspelo s svojo mlado vrsto prikazati podobno igro in pristop, potem bodo ljubitelji košarke ponovno prišli na svoj račun.

RANPI |  05 .04. 2017 ob  10: 30
o kakšnem primorskem derby-ju vi :))) :))) Portorož igra proti umetnem klubu iz celine ki nimajo nobene veze z primorsko klub