PRIMORSKI DERBI BREZ ZMAGOVALCA: Gorica - Luka Koper 1:1

Koper

Nogometaši Gorice in Luke Kopra so se v zaostali tekmi 9. kroga Prve Lige Telekom Slovenije v Novi Gorici razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

Primorski derbi in obračun sosedov konca prve polovice prvenstvene razpredelnice se je končal brez zmagovalca, kar povsem ustreza dogodkom na igrišču. Tekma ni navdušila, priložnosti so bile redke, obe ekipi sta najlepši izkoristila. Gorica je v prvem delu povedla, a so Koprčani v sodniškem podaljšku prvega polčasa odgovorili, izkazalo se je, da jim je gol Senijada Ibričića zagotovil nadaljevanje tradicije neporaženosti v Novi Gorici, je pa res, da se je končal njihov niz zmag v Športnem parku, pred tem so Novo Gorico na zadnjih petih medsebojnih obračunih vselej zapustili zmagoslavno.

Koprčani so konec prejšnjega tedna ostali brez trenerja Milana Obradovića, novi trener Igor Pamić pa še ni sedel na klop, tako da je tekmo vodil Oliver Bogatinov, sicer trener v koprskih mladinskih selekcijah. Tako kot njegov predhodnik je stavil na disciplino v ekipi, ker pa je imela podobno taktiko tudi Gorica, je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma. Gostitelji so imeli več žogo v nogah, a resnejših priložnosti si niso priigrali ne eni ne drugi.

V 16. minuti je Miha Gregorič, nekdanji igralec Kopra, s strelom čez gol napovedal, da bi lahko zasolil nekdanji ekipi. In to se je 13 minut pozneje zgodilo, ko je izkoristil podajo iz prostega strela Rifeta Kapića in z glavo premagal vratarja Vasjo Simčiča. A kot se je izkazalo, to ni bilo dovolj za tri točke, saj je v zadnjih trenutkih prvega dela nekdanji bosanski reprezentant izkoristil natančen predložek nekdanjega hrvaškega reprezentanta Danijela Pranjića ter izenačil.

Drugi del je bil na začetku še bolj dolgočasen, ob koncu pa se je igra le nekoliko bolj razživela in ekipi sta imeli priložnost, da bi tekmo rešili v svojo korist. Koprčani, pri katerih je sredi polčasa Joel Valencia zadel zunanji del mreže, so prek Zlatana Muslimovića celo dosegli gol, a ga je sodnik razveljavil, le nekaj trenutkov pozneje pa je domači vratar Grega Sorčan ukrotil poskus Mateja Pučka.

Najlepšo priložnost v drugem delu pa so imeli v zadnji minuti sodniškega podaljška domači, Sandi Arčon se je sam znašel pred Simčičem, vendar je streljal mimo gola.

oli |  11 .01. 2017 ob  10: 50
baraba oli ti si ena baraba oli
Tok87 |  30 .09. 2016 ob  15: 21
Marko..žal bo z večino teh tujcev tako, da se ne bodo spotili za naš dres. Proti Olimpiji in Mariboru še, drugače pa...
MarkoT. |  30 .09. 2016 ob  10: 26
Igra brez motivacije.Na nasprotni polovici se ni videlo treh uspešnih podaj.Razlog je verjetno ta, da so vse ekipe opazile, kako je zaradi preveč driblerjev v Kopru, igra počasna.Našim igralcem, stojijo nogometaši bližje, kot drugim ekipam, ker ni hitrih podaj z malo dotiki.Sikošek je dobil na začetku veliko žog in vsakič se je na enak način obrnil ter podal žogo nazaj....prvič je pogledal naprej v 26.minuti.Valencia driblja, driblja,....ko je ostal sam, se je spotaknil čez žogo.To, kar je naredil Pučko v zadnjih sekundah, da je na centru dribljal prvo enega, pa drugega nogometaša....izgubil žogo in samo sreča, da Koper ni izgubil....bi stalo igranja v ekipi , tudi pri U-13.Koper sem gledal letos vsakič....domače tekme in proti Olimpiji v živo, drugače po TV ali spletu....še posebej v Ljubljani, so igrali zelo hitro in kvalitetno, zakaj pa proti Aluminiju in Gorici tako!? Naši igralci znajo veliko bolje igrati, kot nam kažejo zadnje čase.Zakaj je tako, ne vem, verjetno pa jim je do živega prišlo, vse kar se dogaja okoli kluba.Vidi se, da vsak igra zase in da se poskuša prikazati v najboljši luči, zaradi nadaljevanja kariere, kje drugje, rezultat ekipe pa je v drugem planu.Na zadnjih dveh tekmah, je Gregov naredil več napak, kot v vseh tekmah prej...ne more biti slučajno.Upam, da se čimprej uredijo težave kluba in igralci pokažejo svojo kvaliteto, katero vsekakor imajo.Ko se, ali če se uredi ostalo, naj trenerju uspe prepričati Valencio, Ibričića, Pučka in Belimo, da igrajo z največ dvema dotikoma....Sikošku pa ukazat, da gleda samo veziste in napadalce....pa bo vse ok.
Kozlički |  29 .09. 2016 ob  08: 49
-4
Forza Kozlički. Zbrano do vrha lestvice in prvega mesta v SNL. Igra vsekakor dobra, napadalna in konkretna. Nekaj nesreče je botrovalo k samo izenačenemu izidu, ampak žoga je okrogla in se tudi to zgodi. Zdaj pa samo naprej, forza Kozlički ole ole.
Tine |  29 .09. 2016 ob  08: 44