PRESENEČENJE: Zadnjeuvrščena ekipa odvzela skalp Koprčanom

Rokometaši Herza Šmartno so v 17. krogu lige NLB premagali Koper 2013 33:32 (15:17).

Rokometaši iz Šmartnega pri Litiji so pripravili presenečenje. Zadnjeuvrščena ekipa je odvzela skalp tretjeuvrščeni vrsti iz Kopra, ki jo vodi slovenski selektor Veselin Vujović, in prišla do svoje tretje zmage v prvenstvu.

Koper bo 28. februarja gostil Krko.

Potem ko je bil prvi polčas bolj ali manj v domeni Primorcev, ki so vodili tudi že za pet golov (11:6), pa se domačini niso vdali. V nadaljevanju so držali korak s tekmeci, v 46. minuti pa izid spet izenačili. Povedli so v 52. minuti z 28:27, v izenačeni končnici, ko sta bili ekipi poravnani, pa je odločilni zadetek v 60. minuti dosegel Tilen Strmljan.

Pri domači ekipi je z desetimi zadetki izstopal prav Strmljan, pri gostih pa s sedmimi Adam Bratkovič.

karin |  23 .02. 2018 ob  19: 55
Vončina in Postogna sta zelo dobra golmana. Boljši del ekipe.
3x3 |  22 .02. 2018 ob  17: 45
Vujo drži prevelik pritisk na te igralce, posebno mlade, da o golmanih ne govorimo. On je za starejše, izdelane fante, ki so se že oblikovali. Pri mladih se dela drugače. Je pa res, da je bila v klubu smola, oziroma bolnica in fantje si še niso opomogli.
Tine |  22 .02. 2018 ob  17: 21
Pa smo tam: denar!? Kje naj ga pa vzamejo, kaj morda raste na figi? Poleg denarja je bolj važno srce, če si športnik. Ne boste rekli, da ima zadnjeuvrščeni klub, ki jih je včeraj premagal, kaj denarja...Verjetno pa imajo kakšno drugo motivacijo.

Ne spuščam se v stroko, ampak eno je dejstvo: odkar je prišel Vujo, gre barka navzdol. Pa bodi pameten.
@gledalec |  22 .02. 2018 ob  16: 45
In da ne rečem kaj in kakšen pritisk dela nad golmani...noro .
@gledalec |  22 .02. 2018 ob  16: 43
Se popolnoma strinjam s tabo. In koga so pripeljali namesto Vrana? Domačega vratarja, ki vsi vemo kaj počne in je počel držijo v goli, talentiran Kocjančič na klopi, pripeljejo še enega, pa še iščejo...vse za druge, domači pa...
Gledalec |  22 .02. 2018 ob  16: 22
Zdi se mi smesno krivdo zvaliti na igralce, kateri od nastanka kluba igrajo s srcem in imajo vse zasluge, da je klub sedaj tukaj kjer je. Igrajo za smesen denar, v primerjavi z nivojem na katerem igrajo, poleg tega pa se vsi ob tem se solajo ali hodijo v sluzbo. Uprava pa pricakuje, da se vedejo kot profesionalci in vse tekme zmagujejo, ter po moznosti se posvetijo samo rokometu. In namesto, da bi nase domace fante placali oni konstantno vozijo nove igralce in preplacanega trenerja. Po pogovorih z dolocenimi igralci mi je jasno zakaj je tako in uprava naj tudi pove resnicen razlog zakaj je Vran odsel iz kluba?!. Imamo sevedno izjemne talente kot so Vlah, Bratkovic pa tudi Sokolic, Krecic bi lahko spadali zraven ampak na tak nacin in predvsem za nic denarja bodo vsi odsli. Sam rad spremljam tekme in mi je zal da je tako, saj sem prejsnja leta videl pravo kemijo in vzdusje na tekmah. Torej edino resitev vidim v tem da uprava zacne bolj ceniti nase talente. Verjamem v najboljse in navijam za boljse case!
Koper @koper |  22 .02. 2018 ob  15: 10
Je vse to res, a žal ne moreš igrati amatersko in s srcem igrat profesionalno.
DrobižjQuery162023801017893639686_1519305368526 |  22 .02. 2018 ob  14: 18
Če bi fantje igrali s srcem in ne za drobiž in podobno, bi bili rezultati dosti boljši. Preveč se obremenjujete z denarjem.
Koper@koper |  22 .02. 2018 ob  12: 00