Portorožani za točko prekratki, zmaga v Šenčur

Piran

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so tekmi 7. kroga lige Telemach za obstanek premagali Portorož s 70:69 (21:21, 40:42, 54:56).

Dvorana ŠD Lucija, gledalcev 130, sodniki: Javor, Zupančič (oba Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica).
Portorož: Močnik 7 (4:6), Petrović 12 (2:2), Modrić 12 (5:8), Čigoja 12 (2:2), Buda 5 (3:4), Hodžić 6 (1:3), Besedič 12, Markič 3.
Šenčur Ggd: Krišto 7, Kosec 17, Krejič 4 (1:4), Jeršin 7, Pavić 14 (4:4), Eržen 7 (3:4), Finžgar 5, Grum 2, Blaževič 7.
Prosti meti: Portorož 17:23, Šenčur Ggd 5:8.
Met za tri točke: Portorož 10:25 (Besedič 2, Čigoja 2, petrović 2, MOčnik, Modrić, Hodžić, Markič), Šenčur Ggd 9:22 (Kosec 3, Krišto, Krejič, Jeršin, Eržen, Finžgar, Blaževič).
Osebne napake: Portorož 17, Šenčur Ggd 23.
Pet osebnih napak: Eržen (38.).

V zelo pomembnem obračunu moštev z vrha lestvice skupine za obstanek, ki se borita za uvrstitev na eno od prvih dveh mest in s tem za napredovanje v končnico za boj za naslov državnega prvaka, so odločile zadnje sekunde. Tekma je bila izredno izenačena, na koncu pa so imeli mirnejše roke in boljše živce gostje ter slavili za točko.

V naslednjem krogu bo 22. aprila Portorož gostil Šoštanj.

Da ekipi nista kar tako skupaj na lestvici, je potrdil tudi potek tekme. Samo enkrat, pri 21:29 sredi druge četrtine, je bila prednost občutnejša, sicer pa največ nekaj točk. Za odtenek bolje je po polovici tekme in po treh četrtinah kazalo domačim, toda nazadnje se je razpletlo po željah gostov.

Nekaj minut pred koncem je bilo na semaforju 62:66; a tudi ta, za to tekmo velika prednost, je na koncu komajda zadostovala. Domači so prek Jureta Močnika in Jureta Besediča dvakrat še prišli le na točko zaostanka, a je gostujoča ekipa dvakrat pobegnila. Po izgubljeni žogi v zadnji minuti pa so domači zadeli za 69:68. Vendar Besedič na koncu le ni bil mož odločitve, saj je bil Štefan Kosec pičle štiri sekunde pred koncem natančen, izida 69:70 pa nato Portorožanom ni več uspelo spremeniti.

Pri domačih so kar štirje igralci (Vjekoslav Petrović, Stipe Modrić, Dejan Čigoja in Besedič) zbrali po 12 točk, pri gostih pa je bil mož odločitve Kosec tudi najboljši strelec s 17 točkami, 14 jih je dodal Smiljan Pavić.