Portorožani prepričljivo zmagali proti vodilnemu Tajfunu

Košarkarji Portoroža so v 16. krogu lige Telemach premagali Tajfun s 74:56 (11:10, 30:27, 53:43).

* Dvorana Lucija, gledalcev 300, sodniki: Nedović (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Zupančič (Ljubljana).
* Portorož: Barbarič 11 (2:2), Močnik 8 (2:2), Petrovič 15 (2:2), Čigoja 5, Buda 3 (1:4), Hodžić 4 (2:2), Besedič 10 (2:2), Ožbolt 13 (5:5), Markič 5 (1:2).
* Tajfun: Williams 6, M. Sebič 4, Držić 5 (0:1), Lelić 13 (10:12), S. Sebič 2 (2:2), Zimić 2, Bratož 6 (4:4), Clark 11, Drobnjak 7 (1:1).
* Prosti meti: Portorož 17:21, Tajfun 17:20.
* Met za tri točke: Portorož 9:26 (Besedič 2, Ožbolt 2, Močnik 2, Barbarič, Petrovič, Čigoja), Tajfun 3:18 (Držić, Lelić, Clark).
* Osebne napake: Portorož 25, Tajfun 24.
* Pet osebnih: /.

Po skoraj štirih mesecih in petnajstih tekmah je Tajfun doživel prvi poraz v ligi Telemach. Krvnik je bil Portorož, ki je pred svojimi gledalci dobil drugi polčas s 44:29 in tako pripravil končno presenečenje 74:56.

Portorožani zasluženo zmagali

Šentjurčani so bili v zadnjih krogih že nekajkrat blizu prekinitve sanjskega niza, zdaj ko so si dokončno zagotovili uvrstitev v ligo za prvaka (točke iz prvega dela se ne prenašajo naprej), pa jim je očitno motivacija splahnela. Izkušeni Portorož, ki se na drugi strani razpredelnice bori za vsako zmago, kajti v ligi za obstanek štejejo vse točke, je to znal izkoristiti in zasluženo zmagal.

Gostitelji so pot do zmage pričeli tlakovati v 25. minuti. Pri izidu 35:34 so najprej naredili delni izid 7:0, nato pa prednost do konca tretje četrtine povišali na 53:43. V zadnjih desetih minutah so izbranci Konstantina Subotića rutinirano držali prednost, tako da se Tajfun niti enkrat ni spustil pod mejo desetih točk zaostanka.

Portorož je zmagal s kolektivno predstavo - Vjekoslav Petrović 15 točk, 8 skokov, Sašo Ožbolt 13 točk, Jan Barbarič 11, Jure Besedič 10, pri gostih, ki so skok dobili s 45:30, a imeli komaj 30-odstotni met iz igre, pa je Đorđe Lelić zbral 13 točk in 11 skokov.

V 17. krogu bo Portorož gostoval v Mariboru, Tajfun pa gostil Šenčur Ggd.