PORTOROŽ ČAKA NOVEGA ZMAGOVALCA: Presenečenje za prvih 800 gledalcev

Piran

Zmagovalec petega challengerja v Portorožu bo tretji nosilec Sergej Stahovski iz Ukrajine ali Italijan Matteo Berrettini. Finale je na sporedu ob 20. uri, prvih 800 obiskovalcev teniškega stadiona pa ima prost vstop.

Favorit je 31-letni Ukrajinec, trenutno 115. igralec na svetu, pred sedmimi leti pa že 31., ki ima neprimerno več izkušenj kot njegov deset let mlajši tekmec iz Rima. Stahovski je v svoji karieri osvojil štiri turnirje serije ATP, Berrettini pa je uspeh kariere dosegel letos, ko je v San Benedettu osvojil prvi turnir serije challenger.

Zmagovalec finala se bo na seznamu prvakov challengerja v Portorožu pridružil Gregi Žemlji, Blažu Kavčiču, Italijanu Luci Vanniju ter Nemcu Florianu Mayerju.

Slovenski predstavniki letos v Portorožu niso bili uspešni, saj se nihče ni uvrstil med osem najboljših, je pa petkov večer zaznamoval poslovilni dvoboj Grege Žemlje, ki je v družbi najboljših slovenskih igralcev - Aljaža Bedeneta, Blaža Kavčiča in Kaje Juvan - sklenil športno pot.

Fikret |  13 .08. 2017 ob  17: 08
Tretje razredni turnir,škoda časa in denarja.
Vroče |  12 .08. 2017 ob  14: 11
@pou, ja Avditorij pa je prazen. Važen da vroči služijo.
pou |  12 .08. 2017 ob  13: 53
Nabijajo pa ponoci glasbo da bo kmalu pol sosedov na psihiatriji. Pa gosti v okoliskih hotelih (ki niso povezani s tenisom) so ogorceni in razburjeni. Nekvalitetno dopustovanje. Ni vecina v hotelih za to galamo.
Če |  12 .08. 2017 ob  12: 19
bi tekmoval tudi L. Grdić, bi potem sigurno zmagal Slovenec !... ...
Obiskanost |  12 .08. 2017 ob  10: 23