Portoroški stroj melje naprej!

Sobotna tekma proti Lastovki je izpolnila pričakovanja, Portorožani so jo po prvem ligaškem porazu odprli nezbrano in premalo energično v obrambi, gostje pa po nizu zmag zelo samozavestno in sproščeno v napadu.

Domači so po prvi četrtini zaostajali le za 5 točk, zahvaljujoč MVP tekme Jaki Zagorcu, ki je prodiral in zadeval od daleč, gostje pa so uspešno izkoriščali višino Klepa, ki je vlekel na sebe več obrambnih igralcev, tako se je ta večer razletel gostujoči organizator Ucman, standardno nevaren od daleč pa je bil Janža.

Spl. plovba Portorož : Lastovka 91:81 (22:27, 23:19, 23:21, 23:14)
strelci: Ožbolt 18 (8:8, 2x3), Katonar 2 (2:2), Zagorc 27 (4:6, 5x3), Percel 9 (4:4, 1x3), Cvetičanin 5 (0:1, 1x3), Remus 12 (6:6), Kavgič 18 (2:2, 2x3)

V drugi četrtini sta nekaj več agresije v igro prinesla Percel in Cvetičanin, Kavgič pa je izzival Klepa z uspešnimi meti za tri, tako da se je moral trener Poplatnik zateči v cono. Tretja četrtina je bila najlepša na tekmi, obe ekipi sta v napadu odigrali kombinatorno in natančno. V 27. minuti so Gorenjci vodili 59:64, pri odkrivanju je prekršek v napadu storil Klepo in si zaradi ugovarjanja prislužil tehnično napako.

Mornarji so nervozo nasprotnika s pridom izkoristili in v zadnjo četrtino odšli s točko prednosti. Po petih minutah izenačene igre se je tekma zlomila, ko se je Percel prikradel za hrbet Klepu, mu ukradel žogo ter v protinapadu zlahka polagal za 78:73. Gostje se niso več pobrali in Portorožani so tekmo s prostimi meti (26:29 = 90 %) rutinsko pripeljali do konca. Pohvale ekipi, da je po slabši prvi četrtini odlično reagirala in pokazala svoj zmagovalni karakter, kljub temu da ji je nasproti stal zelo kvaliteten in navdahnjen nasprotnik.

Kadeti l. 1996 in ml.
Elektro Gorenjska prodaja : Splošna plovba Portorož 73:62 (19:14, 18:8, 17:23, 19:17)