PETARDA V MREŽI ANKARANA: Maribor razbil novince sredi "domačega" Dravograda

Nogometaši Maribora so v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Dravogradu premagali Ankaran-Hrvatine s 5:1 (2:0).

Mariborski nogometaši so spet tam, kjer so v zadnjih letih navajeni biti. Na prvem mestu prvenstvene razpredelnice, vrh so zasedli po zmagi nad novincem v ligi Ankaranom-Hrvatini, ki jim v Dravogradu, kjer igra domače tekme, ni bil dorasel tekmec. Kakršno koli presenečenje je bilo najbrž izključeno že na samem začetku, Mariborčani, ki tako ostajajo pri stoodstotnem izkupičku in so tako izkoristili spodrsljaj Olimpije v Kranju, so namreč že v drugi minuti dosegli gol, po katerem je bilo vse lažje. S sproščeno igro so si pripravljali priložnosti, zadevali v polno, lahko bi zmagali tudi z večjo razliko, kot je bil končni izid.

Vsi gledalci niti niso bili na svojih mestih, ko so prvaki že prišli v vodstvo. Dino Hotić je poslal dolgo žogo v kazenski prostor, kjer sta bila neodločna vratar Matej Paal in branilec Gal Primc, njuno neodločnost pa je spretno kaznoval Martin Kramarič, ki je tokrat dobil priložnost v prvi enajsterici.

V 17. minuti je imel priložnost za povišanje izida Jasmin Mešanović, samo minuto pozneje se je mreža gostiteljev zatresla že drugič, a sodnik Hotićevega gola zaradi domnevnega nedovoljenega položaja ni priznal. Domači so zagrozili v 30. minuti, ko je od daleč poskušal Primc, a jim je Jasmin Handanović z izjemno obrambo preprečil veselje.

Gosti so vodstvo povišali v 36. minuti, ko je kot izvedel Hotić, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Aleks Pihler in z glavo premagal Paala. Z glavo je tik pred odhodom na odmor iz težkega položaja streljal tudi Luka Zahović, a ostalo je pri izidu 0:2.

Že 51. minuta je pokazala, da se gosti, ki so na Koroškem praktično igrali pred svojimi navijači, z vodstvom 2:0 ne bodo zadovoljili. Hotić je takrat zadel vratnico, pet minut pozneje pa je imel isti igralec več sreče, z lepim strelom z roba kazenskega prostora je zadel desni zgornji kot vratarja Paala.

Tudi po vodstvu so Mariborčani nizali lepe akcije, zapravljali priložnosti, kazen je sledila v 63. minuti, ko so Primorci znižali, z glavo je bil po podaji iz leve strani natančen Rok Kidrič.

Gol Ankarančanov pa položaja na igrišču ni spremenil. Priložnosti vijoličastih so se vrstile, četrti gol je v 80. minuti dosegel Marcos Taveres, ki je za to potreboval le štiri minute igre, v 76. minuti je zamenjal Mešanovića. Za konec so domači dosegli še avtogol, nesrečnik je bil Raoul Junior Delgado, ki je žogo v mrežo preusmeril po poskusu podaje Valona Ahmedija.

Napak |  09 .08. 2017 ob  21: 11
Je prevec....
Pero 2x |  08 .08. 2017 ob  08: 46
Ta klub nima veze z Ankaranom, razen imena.
Klub ne trenira, niti ne igra v Ankaranu.
Prav tako ni nobenega Ankarančana v tej ekipi.
Klub ima registriran na naslovu CESTA ZORE PERELLO-GODINA 3,
6000 KOPER - CAPODISTRIA
@ lovuier | včeraj ob 15:25  |  08 .08. 2017 ob  08: 35
očitno si še zelo mlad, lahko bi rekli, da si še zelo mlečen če pišeš, da je Popović naredil stadion na Bonifiki. Stadion je bil na Bonifiki že dosti prej pred Popovićem, ta ga je samo obnovil, povečal in naredil lepšega, dejstvo, pa je, da je tam stadion bil že prej, medtem, ko ga v Ankaranu ni bilo razen stare montažne tribune, ki pa jo je odpihnila burja. To je pa razlika, a se ti ne zdi?
@ ćevapi i pivo | včeraj ob 15:22  |  08 .08. 2017 ob  08: 31
A v FC Koper, so bili pa nogometaši boljše plačani, ja pol pa so oni naredili ta minus ali kaj?
Istra |  08 .08. 2017 ob  07: 01
BOBO zloveno hodi špilat nad Črni Kal mi te cbamo balo.
BOBO |  07 .08. 2017 ob  19: 28
Meni dol visi glede tega nogometa , ker itak nihče ne zna igrati pravega nogometa.
Moti me eno dejstvo , da se na obali in v državi še vedno špilajo politične igrice , kako na bilo kakšen način škoditi ali županu ali pa bilo komu drugemu v podobni navezi. Sram me je , ker ne najdejo drugega načina kako vplivati ali onemogočati kogarkoli v tej državi . Ne glede na Koper ali bilo katero občino , smo do sedaj navajeni samo podtikati in degradirati ljudi ali pa celo skupnost v lastnem interesu.
Žal se to prekleto pozna tam , kjer bi se morali zares pokazati in to pred lastnimi kolegi drugih držav. Tam ni podtikanja , tam je samo dokazovanje lastne nesposobnosti , kjer enostavno ne znamo rešiti problemov kot je arbitraža in Teran naprimer . Tam poznamo samo en način , da se zaradi lastnega neznanja samo klanjamo in kimamo kakor to zahtevajo od nas . Tam smo popolne nule , kar je tipičen odraz naše realnosti.
Poteze z vsajanjem neke žnj ekipe v ligo , je popolno poniževanje obeh klubov , hkrati pa tudi poseg v odločanje klubov kdo bo kje igral in podobno. To , da so vtaknili Ankaran v Dravograd je pa višek vsega . Drugi pa to kot občani tudi podpirajo , ne vejo pa kaj s tem povzročajo. Dajte se ljudje zamislite zakaj je tako , ne pa da pljuvate drug po drugem. Uspeli so nas razdvojiti v športu , sobivanju , enakih interesih , skratka na vseh področjih tega majhnega prostora . Očitno pa se spoznajo na to , da delajo z večino kot s prvošolčki , saj je glede na odziv nekaterih več kot jasno in še vedno nadaljujete s klevetami in medsebojnimi opravljanji. Lahko vas je samo sram.
žoga nas ne mara... |  07 .08. 2017 ob  17: 48