OGORČEN BOJ V MALEM FINALU: Koprčani prekratki

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so po zmagi nad Koprom 2013 z 32:28 (17:13) osvojili tretje mesto na zaključnem turnirju za pokal Slovenije v Ljutomeru.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci zaključnega turnirja za pokal Slovenije, potem ko so na današnji finalni tekmi v Ljutomeru premagali novomeško Krko s 40:33 (20:17).

"Mali finale" sklepnega turnirja za slovenski pokal v Ljutomeru se je končal z zmagoslavjem ormoških rokometašev, ki so po hudem boju ukanili tekmece iz Kopra.

V obojestransko bojeviti predstavi - nekajkrat se je na igrišču pošteno zaiskrilo - so bili izbranci domačega trenerja Saša Praprotnika v vodstvu od prve do zadnje minute. V prvi polovici tekme so si najvišjo prednost priigrali v 27. minuti, ko so po golu Gala Cirarja povedli za sedem golov (17:10).

A Koprčani, ki so dan poprej v večerni tekmi morali priznati premoč Celjanom, se niso vdali, že pred odhodom na veliki odmor so naredili delni izid 3:0 in znižali na 13:17. Z dobro predstavo so nadaljevali tudi v začetku drugega polčasa in se v 38. minuti približali na gol zaostanka (18:19).

V ormoški zasedbi je bil najbolj učinkovit Rok Žuran s 13 goli, v koprski pa Aleks Vlah s sedmimi zadetki.

V zadnjih dvajsetih minutah se je na ljutomerskem parketu odvijal ogorčen boj za vsako žogo, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so boljšo predstavo prikazali domači rokometaši in si v 58. minuti znova priigrali sedem golov prednosti (31:24).

Boris |  23 .04. 2018 ob  08: 30
Kaksen ogorcen boj Koper je vseskozi bil v debelem zaostanku z ekipo ki se bori za obstanek.
ivo |  22 .04. 2018 ob  23: 57