NOVA ZMAGA: Vaterpolisti Univerze na Primorskem še tretjič razveselili svoje navijače

Vaterpolisti Univerze na Primorskem so tretji dan domačega Evropskega univerzitetnega pokala v Kopru še tretjič razveselili svoje navijače, potem ko so z 10:6 premagali Univerzo za tehnologijo in ekonomijo v Budimpešti.

Primorska zasedba je z odliko prestala preizkušnjo z neugodnimi Madžari in je po treh kolih točkovno izenačena z vodilno Univerzo v Splitu, s katero se bo pomerila jutri ob 21. uri. Na preostalih tekmah sta zmagali Univerza v Splitu, ki je bila z 8:5 boljša od Univerze v Lyonu, in Univerza v Beogradu, ki se je znesla nad Univerzo sv. Cirila in Metoda v Skopju (6:16).

Za Primorce odločilen preobrat v drugi četrtini

Začetek tekme je zaznamovala izenačena igra, v kateri so imeli več od igre Madžari. Ti so v tretji minuti napadli z igralcem več, vendar se je v primorskih vratih izkazal Marko Prcać. Domači čuvaj mreže je bil nato 34 sekund kasneje nemočen ob poskusu Gerga Bernule, ki je sprejel podajo z desne strani in iz neposredne bližine zadel za vodstvo z 1:0. Primorci so se ekspresno pobrali po zaostanku in izenačili le 16 sekund kasneje, ko je Rene Černeka izkoristil številčno premoč svojega moštva.

Ekipi sta bili nato poravnani vse do zadnje minute uvodne četrtine, ko so Primorci izgubili žogo v napadu, Madžari so oblegali domača vrata in po zaslugi Petra Kincsesa še drugič povedli.

Domačini so se dobro odzvali na prejeti gol in svojim nasprotnikom vrnili z obrestmi. Drugo četrtino so začeli silovito in v manj kot treh minutah dosegli štiri zaporedne gole za vodstvo s 5:2. Vaterpolisti Budimpešte so ob koncu polčasa zaigrali nekoliko bolje in se do odmora približali na 4:6.

Tretja četrtina je postregla z izenačeno igro in s po enim golom na vsaki strani. Najprej se je moštvo iz Budimpešte približalo z golom Adama Kovacsa, gostitelji pa so svoje vodstvo podvojili 29 sekund kasneje, ko je Rene Černeka uspešno izkoristil petmetrovko za 7:5.

Primorska ekipa je v zadnji četrtini uspešno odbijala napade svoje nasprotnice in se v tretji minuti oddaljila na tri gole prednosti. Akcijo z igralcem več je začel Nikola Ćosić, njegovo podajo pa je v vodstvo z 8:5 pretvoril Peter Brozović.

V zaključku dvoboja je nekaterim madžarskim igralcem nekoliko zavrela kri, kar je bila posledica zaostanka in nekaterih dvomljivih sodniških odločitev. A strasti so se hitro pomirile in Primorci so tekmo uspešno pripeljali h koncu, rezultat tekme je bil 10:6.

Domači kapetan Marko Prcać je po tekmi pohvalil svoje soigralce in okrcal nasprotnike, ki so se poslužili neprimernih potez: "Navajeni smo na neugodno madžarsko šolo vaterpola, ki je znana po grobi igri. A mi smo odigrali mirno in nismo nasedli njihovim provokacijam. Po tekmi ostaja nekaj grenkega priokusa, saj se je madžarska ekipa včeraj vrnila proti Lyonu in iztržila neodločen rezultat, danes pa se je odločila, da se ne bo borila do konca," je povedal Prcać in se ozrl k jutrišnji tekmi s Splitom: "Zelo dobro poznam nasprotno moštvo. Pripada mu vloga favorita, saj so vsi njegovi igralci profesionalci. Mi bomo k tekmi pristopili sproščeno, odigrati pa bomo morali mirno in pametno," je pred derbijem neporaženih ekip pojasnil primorski kapetan.

"Za nami je današnja tekma z domačini, ki smo jo želeli zmagati. Nujno moramo zmagati proti ekipi iz Srbije, s katero igramo v soboto, da bomo prišli do želenih rezultatov," je povedal Pázmán Pajtók. Igralec je dodal, da se z ekipo z veseljem udeležujejo univerzitetnih tekmovanj, na katerih nabirajo izkušnje: "Nedvomno se vidimo leta 2019, če bomo ponovno vabljeni na prvenstvo v Koper."

REZULTATI ČETRTKOVIH TEKEM

Univerza v Splitu - Univerza v Lyonu 8:5 (5:0, 2:1, 1:2, 0:2)
(Butić 4, Ćalić 3, Vuko 1; Liotta 2, Bect, Payan in Lalmi po 1)
Univerza sv. Cirila in Metoda v Skopju - Univerza v Beogradu 6:16 (1:4, 1:7, 2:3, 2:2)
(Trifunov 3, Ristovski 2, Šutoski 1; Arsenović in Filipović po 3, S. Marković, Šćepanović in Njegovan po 2, I. Marković, Popović, Čabrilo in Mojić po 1)
Univerza za tehnologijo in ekonomijo v Budimpešti - Univerza na Primorskem 6:10 (2:1, 2:5, 1:1, 1:3)
(Kovacs in Pajtok po 2, Černeka 3, Brozović in Potočnik po 2, Šulek, Fabič in Jaćimović po 1)