NHL: Loterija preprečila veselje kraljev na Floridi

Slovenski hokejist Anže Kopitar je v severnoameriški hokejski ligi NHL v noči na četrtek z ekipo Los Angeles Kings gostoval pri Tampa Bay Lightning in po kazenskih strelih moral priznati premoč gostiteljem, ki so zmagali z 2:1. Te je šele v zadnji tretjini v vodstvo popeljal Tyler Johnson, Milan Lucić je pet minut pred koncem izenačil.

Podaljšek v Amalie Areni v Tampi ni prinesel zmagovalca, odločali so kazenski streli, kjer so več sreče imeli domači hokejisti. Kopitar je na ledeni ploskvi preživel slabih 25 minut, v svojo statistiko vnesel tri strele na gol, med drugim pa je bil uspešen tudi v izvajanju kazenskega strela. V kalifornijski ekipi je vratar Jonathan Quick zbral 29 obramb.

Los Angeles je trenutno s 27 točkami na četrtem mestu v zahodni konferenci z enakim številom točk kot tretjeuvrščeni Nashville, v vodstvu je Dallas s 34 točkami.