NEIZPROSEN BOJ V BONIFIKI: Koprčani do nove točke

Rokometaši Kopra 2013 in Rika Ribnice so se v 5. krogu končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) razšli z neodločenim izidom 28:28.

Rokometni obračun med Koprčani in Ribničani se je na Obali pred 1700 gledalci končal z neodločenim izidom. Ribničani so po osvojeni točki znova zasedli prvo mesto na prvenstveni lestvici in imajo - ob dveh tekmah več - točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani, medtem ko so se Koprčani tretjeuvrščenim Velenjčanom približali na vsega točko.

Obračun v Bonifiki so bolje pričeli igralci iz dežele suhe robe in si po šestnajstih minutah priigrali dva gola prednosti (9:7), a so gostitelji odgovorili na najboljši možni način in jih pet minut kasneje ujeli (11:11), v 23. minuti pa po zadetkih Marka Matijaševiča in Adama Bratkoviča povedli s 13:11.

Do konca tekme se je nato odvijal ogorčen in neizprosen boj za vsak košček igrišča in jasno je bilo, da bodo v končnici odločale malenkosti, navdih posameznikov, kanček sreče ...

V 57. minuti so bili tekmeci poravnani (26:26), v prelomnih trenutkih dvoboja pa je kazalo bolje Ribničanom, ki so v zadnji minuti - po golu Nika Henigmana - imeli prednost enega gola, poln izkupiček pa jim je v izdihljajih tekme odščipnil Bratkovič in z natančnim strelom s sedmih metrov izenačil na 28:28.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Bratkovič z enajstimi in Aleks Vlah s šestimi goli, v ribniški pa sta Henigman in Blaž Nosan dosegla po šest zadetkov.

Koprska zasedba bo 21. in 22. aprila nastopila na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Ljutomeru. Naslednjo tekmo končnice bo igrala v sredo, 25. aprila, ko se bo v zaostali tekmi 2. kroga v gosteh pomerila s Celjem Pivovarno Laško, tri dni kasneje pa bo gostila velenjsko Gorenje. Ribniška ekipa bo v soboto, 28. aprila, gostovala v Novem mestu.

koprčanka |  16 .04. 2018 ob  17: 17
Jure, ti si kreten. Če bi bil na tekmi bi videl, da igrajo brez 3 zunanjih igralcev prve postave.
Saj če ne navijaš za Koprčane, se ti ni treba oglasiti, nobeden te ne sili.
@8X8 |  16 .04. 2018 ob  11: 57
Izola je borbeno igrala in zmagala, lepa tekma in prijetno vzdušje.
Jure |  16 .04. 2018 ob  11: 30
-1
Zalost.Ce Koper doma ne premaga Ribnice je to velika zalost.
Uprava |  16 .04. 2018 ob  11: 22
kluba, ali vidite trenerja in njegove izpade?' Da o pritiskih na golmana ne govorimo. Ali res mislite, da bomo gledalci gledali to? Pa mi plačamo za ogled igre in ne njegovih norost.
@zoka |  16 .04. 2018 ob  10: 32
Prav si napisal-a, sem se odločil, da unega tipa ne bom hodil več gledat.
@3x3 |  16 .04. 2018 ob  10: 31
Se strinjam s tabo. Pojma nima o golmanih, pritiska na njih, da je grdo gledati. Ti fantje si bodo našli drugi klub, uprava pa bo debelo gledala.
Zoka od Batmana |  16 .04. 2018 ob  10: 00
Vujo bo uničil rokomet v Kopru kot da sta bila z Popovičom sošolca
5x5 |  16 .04. 2018 ob  09: 40
Nobenega presežka, s pomočjo sodnikov vsaj izenačeno.
Veso |  16 .04. 2018 ob  09: 39
Tudi meni se zdi, da do golmanov ima nor odnos. Tako se ne moreš skoncentrirari na tekmo.
3x3 |  16 .04. 2018 ob  09: 08
Bravo vse...razen Vujo. Kaj dela golmanom? Uprava???? Ostali boste brez njih, dva sta že odšla. To ni normalno!!!
tifozo |  16 .04. 2018 ob  09: 02
bravo fantje ...bravo publika ..to je to...kolko jih je blo navijačev popo na nogometu,,,pridi pogledat...ne ne rajsi ne da ne bo kot pri nogometu
Tribuna |  16 .04. 2018 ob  08: 46
Slaba igra KOPRČANOV, sodniki totalno na njihovi strani.