NAPET BOJ V BONIFIKI: Tigri za las ob finale

Košarkarji Sixta Primorske so na tretji tekmi finala lige Nova KBM izgubili proti novomeški Krki z 72:74. V finalu so se tako Novomeščani pridružili Petrol Olimpiji, ki je v dveh tekmah izločila Rogaško.

Včeraj je bila na sporedu odločilna tekma polfinala med Sixt Primorsko in Krko. Na prvi tekmi so bili s 17 točkami razlike boljši Primorci, na drugi so se zmage s +14 veselili Novomeščani, ki so bili tudi tokrat boljši nasprotnik. Sixt Primorsko, ki bi ob zmagi sploh prvič zaigrala v finalu državnega prvenstva, so premagali z vrhunsko zadnjo četrtino in delnim izidom 17:5. Krka, ki se bo prvič po sezoni 2013/14 v odločilni tekmi merila z Olimpijo, bo v finalu lovila svoj osmi naslov državnih prvakov, Olimpija pa 17.

Košarkarji Krke so pred dvema dnevoma izenačili polfinalno serijo na 1:1 in odločitev o finalistu prestavili na danes, ko so v Bonifiki v Kopru, v Sixtovi "trdnjavi" premagali gostitelje še drugič. Dolenjci so se tako po treh sušnih letih desetič prebili v finale DP, Primorci se bodo morali zadovoljiti s februarja osvojenim pokalnim tekmovanjem Spar.

Krkaši so že s prvim metom nakazali, da želijo v gosteh spet pokazati svojo moč, v uvodnih sekundah je za tri zadel Domen Bratož. A je Alen Hodžič še v isti minuti na drugi strani prav tako nemudoma vrnil s trojko. Ekipi sta bili nato ves prvi polčas izenačeni, s trojko ob polčasu je Tadej Ferme poskrbel za minimalno vodstvo domačih.

Pomembnejšo razliko so gostitelji naredili v tretji četrtini, najprej z delnim izidom 5:0 za 52:47, kar je bila takrat najvišja prednost Sixta na tekmi, nato pa je še naprej blestel Marjan Čakarun, ki je bil nerešljiva uganka za Novomeščane, saj je imel po treh četrtinah kar 32 točk, na koncu pa 34 točk in indeks 35.

Prva finalna tekma bo v soboto ob 17.30 v Stožicah, ekipi pa bosta igrali na tri zmage.

Pred zadnjimi desetimi minutami so domači tako vodili s plus 10 (63:53). Krkaši so sicer zadnjo četrtino dobro odprli, naredili delni izid 4:0, a so se Primorci še pravi čas zbrali. Vendar pa sta Marko Jošilo in Paolo Marinelli tri minute pred koncem poskrbela, da se je Krka povsem približala (67:65). Žiga Fifolt je nato s trojko poskrbel za vodstvo novomeške ekipe s 67:68.

Da varovanci Simona Petrova vodstva ne bodo zlahka izpustili iz rok, so pokazali tudi delni izidi 11:0, 13:1 in 17:5. Bratož je nato zadel še dva prosta meta za 69:74, a je Nejc Zupan odgovoril z metom za tri 72:74. Dino Cinac je nato zgrešil proste mete, a je Sixt napravil prekršek v napadu in tekme je bilo konec.