Na Bonifiki toča golov med Koprom in Udinesejem

V današnji prijateljski tekmi med Koprom in Udinesejem so gledalci lahko videli pravcato točo golov. Videmčani so nastopili z nekaj igralci iz prve postave, manjkali so predvsem evropski in južnoameriški reprezentanti Udineseja. Koper nadaljuje s serijo tekem brez zmage. V prvenstvu so kanarčki zadnjo zmago vknjižili 10. novembra 2012, v prvenstveni tekmi proti Celju.

Ob začetku je zelo močno pritisnil Udinese, ki je predvsem preko Brazilca Maicousela poskušal najti pot do gola Koprčanov. Levi bok je dobro zapiral Davor Bagarić, tako so se prodori Videmčanov usmerjali predvsem na desno stran. V enem takih prodorov v 10. minuti so koprski branilci storili prekršek na robu kazenskega prostora. Maicousel je izvrstno izvedel prosti strel in zadel v zgornji, bližnji kot vrat.

FC Koper - Udinese  3-3 (2-1)
strelci: 10. Maicousel, 15. Mavrič - 11 m, 41. Hadžič, 69. Danilo, 74. Angella, 84. Majcen
Koper: Igor Nenezič, Matej Mavrič Rožič, Miha Blažič, Damir Hadžič, Davor Bagarič, Miroslav Čovilo, Daniel Bradaschia, Domen Černigoj, Ivica Guberac, Ivan Brečevič, Goran Galešič
Udinese: Daniele Padelli; Antunes da Silva Gabriel, Gabriele Angella, Danilo Larangeroa, Benatia El mouttaqui, Matis Campostoro, Marco Davide Faraoni, Diego Berrini Rodriguez, Maicousel de matos, Marsura

Udinese je do takrat prevladoval na igrišču, vendar je iz enega od protinapadov sledil preobrat. V 14. minuti se je Brečevič znašel sam pred Padellijem, ta pa ga je zrušil. Sodnik ni mogel sprejeti drugačne odločitve kot pokazati rdeči karton za Padellija, zaradi prekrška kot zadnji igralec. Trener Guidolin je potegnil iz igre enega izmed branilcev in poslal v ogenj mladega poljskega vratarja Pawlovskega. Mavrič je z močnim strelom z 11 metrov dosegel prvi gol Koprčanov na tekmi in poskrbel za izenačenje.

V 35. minuti je sledila menjav koprskih vratarjev; poškodovanega Neneziča je zamenjal veteran Hasić. Koprčani so poskušali iz protinapadov presenetiti razredčeno obrambo Udineseja, vendar tako Brečevič kot Galešič nista ujela pravega trenutka pri teku z žogo, da bi s strelom resneje ogrozila poljskega vratarja Pawlovskega. Je pa to uspelo branilcu Hadžiču, ki je z glavo ukanil Pawlovskega po visokem predložku Bagariča v kazenski prostor.

Maicousel velja za glavnega krivca izpada Udineseja iz Lige prvakov. Po izenačenem izidu z Brago je prišlo do streljanja enajstmetrovk. Brazilec je želel ukaniti vratarja s panenko, vendar mu jo je ta branil in ga osmešil.

V drugem polčasu sta trenerja poslala na igrišče precej svežih moči, v koprskem dresu je tako nastopil tudi Tanno Innocent, obetaven ganski napadalec, ki je pred tem nosil tudi dres Udineseja in španskega nižjeligaša Granade. Trener Koprčanov Vanoli je izgubljal živce zaradi taktičnih in tehničnih napak svojih varovancev, kar je znal izraziti tudi z vrsto težkih besed v italijanskem jeziku.

V 69. minuti je kapetan Videmčanov Danilo presenetil Hasića z moćnim strelom z razdalje in izenačil izid. Sledila je dinamična igra in priložnosti na obeh straneh. Gabriele Angella je v 74. minuti iz prekinitve z glavo dosegel vodstvo s 3-2. Ko je že izgledalo, da bo slavil Udinese, je Majcen s hitrim prodorom v protinapadu, v teku z žogo, prešel mimo obrambe Udineseja in zabil v prazen gol.

Več iz rubrike Šport:

Proti Udineseju precej oslabljeni

Marko Grilc v enem dnevu na surfu, bordu in skejtu

Tina Maze proti vrhu

rr |  27 .03. 2013 ob  09: 17
Dragi Regional, Granada je klub ki igra v Primeri division (španski prvi ligi), ne pa "španski nižjeligaš" kot ste zapisali :)
izudin |  24 .03. 2013 ob  10: 59