Mrakova in Macarolova zdaj sedmi, Žbogar osmi

Tretji tekmovalni dan na svetovnem pokalu jadralcev v Miamiju slovenskih uvrstitev ni bistveno spremenil. Tina Mrak in Veronika Macarol sta v skupnem seštevku razreda 470 izgubili eno mesto in sta sedmi, Vasilij Žbogar v razredu finn pa je napredoval za mesto in je prav tako sedmi.

Mrakova in Macarolova sta dan začeli slabše, s 13. mestom, v drugem plovu pa bili boljši in končali kot 7. V vodstvu ostajata Novozelandki Jo Aleh in Polly Powrie pred dvema britanskima posadkama.

Nosilec dveh olimpijskih medalj Žbogar pa je v sredinem prvem plovu v cilj prišel kot 10., v drugem pa je odlično jadral in osvojil tretje mesto. S tem je v skupnem seštevku napredoval za mesto. Vodi Britanec Giles Scott, ki pa je s četrtim in šestim mestom nekoliko zmanjšal prednost pred zasledovalci. Drugi je zaseda Avstralec Jake Lilley, tretji pa je po zmagah v obeh sredinih plovih Grk Ioannis Mitakis.