MRAKOVA IN MACAROLOVA IZGUBLJATA MESTA: 'Na tem svetovnem prvenstvu še nisva pokazali, kar želiva'

Slovenski jadralki Veronika Macarol in Tina Mrak sta tretji dan svetovnega prvenstva v jadranju v danskem Aarhusu v razredu 470 zasedli 13. in 15. mesto, s čimer sta izgubili nekaj mest in sta zdaj skupno na 16. mestu s 67 točkami.

"Zanesljivo bi lahko današnji dan bistveno bolje unovčili, v obeh regatah sva imeli možnost prebiti se med prvih deset. V nekaj slabših taktičnih odločitvah sva se odločili za slabšo stran in obe regati zaključili povprečno. Pred nama so še štiri regate, tako da ni še nič izgubljeno," je včeraj njune nastope ocenila Mrakova.

Po tretjem dnevu prva trojica ostaja nespremenjena. V vodstvu sta še naprej Japonki Ai Kondo Yoshida in Miho Yoshioka s 17 točkami, na drugem mestu sta Britanki Hannah Mills in Eilidth McIntyre (19), tretji pa sta Francozinji Camille Lecointre in Aloise Retornaz (27).

Macarolova je dodala: "Danes smo imeli nekoliko drugačen veter, z zahoda, z obale, bil je tudi zelo nestabilen, obračal je za več stopinj ter močno nihal tudi v jakosti, okvirno ga je bilo med 8 in 14 vozli, vmes pa so bili tudi močni sunki vetra. V celotni regati je bilo pomembno biti skoncentriran, se boriti, kajti lahko se je veliko pridobilo ali izgubilo. Obakrat sva startali bolj povprečno, mogoče je bil drugi start nekoliko boljši. Nekatere priložnosti bi lahko bolje izkoristili in na tem svetovnem prvenstvu še nisva prikazali, kar želiva."

Slovenci jadrali tudi v drugih razredih

V razredu finn so danes odjadrali še zadnja dva načrtovana klasifikacijska plova. Liam Orel je z včerajšnjima uvrstitvama na 36. in 35. mestu skupno zdrsnil na 69. mesto; Jan Orel je oba plova končal na 29. mestu ter se povzpel na skupno 62. mesto. Oba bosta v finalnih plovih, ki se začnejo v ponedeljek, jadrala v srebrni skupini.

V razredu laser radial so včeraj odjadrali oba načrtovana plova, Lin Pletikos je z uvrstitvama na 52. in 48. mesto po današnjem dnevu skupno na 78. mestu, Kim Pletikos pa s 37. in 49. mestom v obeh plovih trenutno skupno na 93. mestu.

Tudi v razredu laser standard so odjadrali dva plova. Žan Luka Zelko je v prvem cilj prečkal kot 33., nato pa v drugem plovu končal na 13. mestu ter napredoval za dve mesti in je sedaj skupno 78. Nik Pletikos pa je z včerajšnjima uvrstitvama na 32. in 46. mestu nekaj mest nazadoval na skupno 128. mesto.

Včeraj so začeli tudi v razredu 49er odjadrali tri plove. Peter Janežič in Sebastian Prinčič sta zadnji plov končala na četrtem mestu ter prvi dan končala na 48. mestu.