Mladi zaskrbljeni zaradi plač

Svet

Evropska komisija je ta teden objavila raziskavo Eurobarometer o evropski mladini, ki kaže, da je treba spodbujati več priložnosti za mlade v družbi. Približno dve tretjini mladih, ki še študirajo, je zaskrbljenih, da ne bodo našli stabilne in dolgoročne zaposlitve, skoraj polovico mladih Evropejcev pa skrbi tudi raven plač.

Da ne bodo našli stabilne in dolgoročne zaposlitve, najbolj skrbi mlade v Italiji (84 odstotkov), Španiji (82 odstotkov) in Franciji (80 odstotkov), višina plače pa najbolj skrbi mlade v Bolgariji (82 odstotkov), Grčiji (79 odstotkov) in Romuniji (78 odstotkov).

Raziskava tudi ugotavlja, da se je udeležba mladih na volitvah in pri prostovoljnih dejavnostih povečala. Kot izhaja iz raziskave, je lani na volitvah sodelovalo 63 odstotkov mladih, kar je štiri odstotke več kot leta 2013, četrtina vprašanih pa je sodelovala pri prostovoljnih dejavnostih. Bolj dejavni so bili tisti, ki so se dlje časa izobraževali.

Mladi vse manj dejavni v lokalnih, športnih in kulturnih skupinah

Po drugi strani je rahlo upadel delež mladih, dejavnih v mladinskih, lokalnih, športnih in kulturnih skupinah. Ta delež je bil 49-odstoten, medtem ko je še leta 2013 znašal 56 odstotkov.

Mlade iz Slovenije raziskava izpostavlja, ko gre za sodelovanje pri dejavnostih ali projektih, katerih namen je okrepiti sodelovanje z mladimi iz drugih držav. Mladi Slovenci se s 14 odstotki na tem področju uvrščajo na drugo mesto za mladimi iz Luksemburga (17 odstotkov).

Večina vprašanih je sicer v raziskavi povedala, da se odloča za prostovoljno delo na dobrodelnem in humanitarnem področju ter na področju razvojne pomoči. Raziskavo so v 28 članicah povezave telefonsko opravili med 3. in 23. decembrom lani, med 13.454 mladimi v starosti od 15 do 30 let.

Deli novico:

Eh |  25 .04. 2015 ob  20: 38
-1
janševiki spet zavijajo v luno.
sveti jurij |  25 .04. 2015 ob  17: 10
v s Sloveniji.... V sloveniji ne bo bolje dokler se Janša ne umakne iz javnega življenja . Takih bolnikov so se rešili v libiji,romuniji, Srbiji . Samo še severna koreja trpi psihopate kot je JJ.
jao meni |  25 .04. 2015 ob  15: 00
-1
kak dolg komentar spodaj, lahk bi ga na pol prepolovil
V Sloveniji ne more biti bolše že zaradi tega dejstva da je glavna naloga zavajati Slovence Politično, sodno, gospodarsko, zaposlitveno, finančno..........po domače farbati naivneže....potem pa |  25 .04. 2015 ob  12: 31
Za obnovo spomina bralcev: Sojenje Janezu Janši je potekalo po metodah, ki jih je takoj po vojni pri nas razvila Udba. To dokazuje že površna primerjava povojnih procesov s procesom, ki ga je še vedno močno indoktrinirano pravosodje vodilo proti Janezu Janši. 1. Sodilo mu je za dejanja, ki jih ni storil. 2. Dokazovanje je bilo v procesu irelevantno, saj je bilo tožnikom že vnaprej jasno, da dokazi ne obstajajo. Zato je bilo treba v proces vložiti medijsko "podprte" insinuacije. 3. Ker je obtoženca bilo s pravnimi sredstvi težko obtožiti, ga je potrebno obdati s skupino obtožencev, pri katerih je verjetnost, da so dejanje storeili, v očeh javnosti večja. 4. Proces je treba zaupati "pravim kadrom," to je kadrom, ki imajo "pogum," da svojo "strokovnost" nadomestijo s svojo "družbeno politično primernostjo." 5. Procesu je treba zagotoviti politično podporo okolja, v katerem se dogaja in v javnosti širiti vtis, da gre pri tem procesu za pravično stvar. Konkretno so procesu proti Janši dali pečat boja proti korupciji, kar je za javnost sprejemljiv cilj. 6. Politikantstvo, ki je srž procesa, so poskušali skriti za "mednarodnim kontekstom," ki jim ga je omogočilo sodelovanje s finsko socialno demokracijo. Finski kadri so v maniri socialistične internacionale dali svoj prispevek k ustvarjanju konstrukta. 7. Izvedbo procesa so zaupali svojim najbolj preverjenim kadrom. Od Draga Kosa, do sodnice, ki s svojo strokovnostjo ne more podpirati svoje ambicioznosti. Svoje kadre so ves čas medijsko, pa tudi sicer močno podpirali in jih hvalili! Za vse navedeno, je možno najti vzporednice v procesu, ki je lepo opisan v knjigi, ki razlaga proces sojenja proti škofu Rožmanu. Gre za enako metodo, razlikujejo se le okoliščine. Udbomafijskemu procesu proti Janši je osnova vedenje o dogajanju pri dodeljevanju posla Sistemski tehniki in Steierju, ki je za njo stal. Od tam obstaja tudi nabor večine obtožencev. Le Drnovškovega prijatelja Cekuto so izločili iz skupine, ki so ji sodili kolektivno. Cekuta je očitno tisti akter, ki je snovalce zarote oborožil z informacijami o tem, kako so potekali posli s Steierjem. Gre za "krajevne navade", ki so bile glavna osnova, zaradi katere so udeleženci posla s Steierjem prestopili k Patriji in ji ponudili svoje sodelovanje.Za njihove provizije je bila ključen element trditev, da bo Patrija posel dobila le, če bo ekipi omogočila podkupovanje slovenskih politikov. Primer Patrija je možno povsem pojasniti šele, če bi kdo povsem raziskal dogajanje s Steierjem. Vendar pa prav tega slovenska levica, ki si je močno mazala roke z Steierjevo marmelado, noče. Ker tega levica noče, tega pravosodje tudi ne izvede! Vsa zadeva je strokovna in politična blamaža slovenske države in njenega pravosodja! Minister, ki je za pravosodje zadolžen, pa se potrebnim ukrepom izmika, tudi sam pa ne sprejme objektivne odgovornosti!