Mladi nogometaši v Celju neodločeno z Makedonci

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v prijateljski tekmi v Celju igrala neodločeno 1:1 (0:1) z Makedonijo. Zadetek za Slovenijo je v 73. minuti dosegel Alen Ožbolt.

Selektor reprezentance do 21 let Primož Gliha je tako po prvih dveh tekmah na krmilu ekipe prišel do prve točke, potem ko je pred dnevi v Kopru njegova zasedba v še eni prijateljski tekmi morala priznati premoč Ukrajini z 0:2.

Gliha je celjsko tekmo začel v skorajda enako postavi kot koprsko, v začetni enajsterici so bili Gregor Zabret, Domen Črnigoj, Leo Ejup, Jon Gorenc Stanković, Jure Balkovec, Gregor Bajde, Leo Štulac, Nik Kapun, Rudi Požeg Vancaš, Miha Zajc in Kenan Bajrić.

Slovenci prevladovali v drugem polčasu

Slovenci so v prvem polčasu prevladovali na igrišču, vendar si iz nekaj zrelih priložnosti niso pripravili pravega zaključnega strela. Gregor Bajde je meril prek vrat, prav tako Rudi Vancaš Požeg, medtem ko je nevaren strel Mihe Zajca ustavila obramba Makedonije, tako da je vratar Dejan Ilijev ohranil mrežo nedotaknjeno.

Zato pa je moral premoč tekmecem priznati domači vratar Zabret, ko je v 41. minuti nekoliko nesrečno prejel zadetek; po strelu Filipa Pivkovskega ob bližnji vratnici mu je žoga namreč ušla prek črte in Makedonci so na odmor odšli z zadetkom prednosti.

Nadaljevanje je bilo za domače boljše; Slovenci so stopnjevali ritem, bili vse nevarnejši pred vrati Ilijeva, prvič je resno zapretil Črnigoj v 48. minuti, isti igralec pa je bil nevaren še deset minut pozneje, ko je njegov strel vratar Makedonije s težavo ukrotil.

A napadi domače ekipe, ki jo je spodbijalo kakšnih 300 navijačev, so obrodili sadove v 73. minuti. Takrat je bil Črnigoj v vlogi podajalca, z desne strani je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je bil nekaj metrov pred golom na pravem mestu rezervist Alen Ožbolt in žogo preusmeril za hrbet gostujočega vratarja.

Do konca tekem še nekaj polpriložnosti, a brez gola

"Dobro je to, da je v enem polčasu Ukrajina prišla samo trikrat v naš 16-metrski prostor, prav tako Makedonija. Mi smo bili boljši v obeh drugih polčasih, težava pa je, da je najtežje zabiti zadetek. S tem imamo težave, proti Ukrajini smo imeli priložnost z enega metra, a je šlo čez gol. Zadeti je najtežje, če pa ne zadeneš, ne moreš računati na zmago. Poleg tega smo žoge izbijali v polje namesto v avt in s tem ponudili nove priložnosti tekmecem. Vsekakor pa so bile agresija v igri, želja in odgovornost na visoki ravni," je oba dvoboja ocenil selektor Gliha in opozoril še na to, da bo, ko se bo začelo zares - 8. junija v kvalifikacijah za EP 2017 z Andoro - ekipa v drugačni postavi, saj je bilo tokrat zaradi odsotnosti nekaterih ključnih igralcev in poškodb na njegovem seznamu tudi precej novincev.