Mipov obrat v Kromberku ni našel lastnika

Mipov obrat v Kromberku niti v petem zaporednem poskusu prodaje ni našel lastnika. Na današnji dražbi so bile za 13 milijonov evrov naprodaj Mipovenepremičnine s proizvodnimi linijami, recepturami in blagovnimi znamkami za nekdanje Mipove proizvode, vendar kljub zanimanju nihče ni vplačal varščine.

Stečajni upravitelj Mipa Miroslav Benedejčič je izrazil začudenje, da ni nihče vplačal varščine in želel sodelovati na dražbi, saj je nekaj zanimanja vendarle bilo. Omenil je dve italijanski podjetji, eno med njimi naj bi bil Geofin iz Gorice, ki se zanima tudi za nakup murskosoboške Pomurke.

 

"Predstavniki Geofina so bili že na pogovorih in ogledih stečajnega premoženja, pa tudi drugi so že bili pri nas," je povedal Benedejčič. Na Geofin je postal posebej pozoren, ko je izvedel, da se zanimajo tudi za nakup premoženja Pomurke.

"Že Mipovi obrati v Kromberku so velik zalogaj, kaj šele oboje skupaj. O tem, ali za Geofinom mogoče stoji družina Volk, pa nisem raziskoval," se je odzval na nekatera ugibanja, da za družbo Geofin stoji družina Volk. Kmalu po prevzemu s strani Volkovih je šla novogoriška družba v stečaj.

Za Mipovo premoženje v Kromberku se še vedno zanimajo tudi Turki. Podjetje Alemin Halal je kot hčerinsko podjetje družbe Actii iz Carigrada celo najelo kromberški proizvodni obrat in zaposlilo nekaj delavcev, a do začetka proizvodnje nikoli ni prišlo, zaradi dolgov pa jih je stečajni upravitelj celo kazensko ovadil.

Turška mortadela?

Benedejčič je povedal, da se Turki še vedno zanimajo za nakup, vendar za Mipove proizvodne obrate niso pripravljeni plačati 13 milijonov evrov, čeprav je to le še tretjina ocenjene vrednosti nekdanjega Mipovega premoženja na Goriškem. "Če bodo Turki Mip tudi kupili, bom umaknil ovadbo zoper njih," je še zatrdil.

Do nove dražbe premoženja naj bi prišlo že kmalu, odločitev o tem pa bo po Benedejčičevih besedah znana že v nekaj dneh. Še prej pa želi analizirati razloge, zakaj je bila tokratna dražba neuspešna, in se posvetovati s sodiščem, ali bi ponovno znižal izklicno ceno.

Nekdaj uspešna novogoriška mesnopredelovalna družba Mip je stečaj objavila pomladi 2009. Brez dela je tedaj ostalo nekaj več kot 250 delavcev z novogoriškega, ajdovskega, tolminskega in sežanskega območja.

Stečajnemu upravitelju je doslej uspelo prodati le nekaj umetniških del, nekaj mesnic ter proizvodni obrat v Tolminu. Kupci slednjega naj bi se zanimali tudi za nakup nekaterih Mipovih receptur in blagovnih znamk.

Sorodne novice:

Igralniška koncesija spet na tapeti

Češko: Gospodarstvo potrebuje preglednost in stabilnost

Na Hrvaškem lani manj slovenskih turistov, njihovih nočitev pa več

Deli novico:

jocaca |  29 .01. 2013 ob  00: 30
Absurd od absurda, da bomo razprodali vso predelovalno prehransko industrijo, ki se je razvijala v dveh bivših državah!!!!!!!!! Sramota za Slovenijo!