Messi najučinkovitejši, Totti najstarejši

Potem ko so si že po prejšnjem krogu nastop v osmini finala nogometne lige prvakov zagotovili Real Madrid, Borussia Dortmund,  Bayern, Porto, PSG in Barcelona, sta se včeraj med 16 prebila še Chelsea in Šahtar Donjeck.

V Mariborovi skupini G je Chelsea z zmago v Gelsenkirchnu proti Schalkeju s 5:0 potrdil mesto med 16-erico. Že v uvodu tekme je po podaji iz kota zadel John Terry s strelom z glavo, v 29. minuti je Willian povišal na 2:0, Jan Kirchhoff pa je še pred koncem polčasa z avtogolom poskrbel že za 3:0. Didier Drogba je v 76. minuti povišal na 4:0, Ramires pa minuto pozneje na 5:0.

V skupini E je Bayern izgubil v gosteh proti Manchester Cityju z 2:3, a kljub temu ohranil primat v skupini. Sergio Agüero je zadel vse tri gole za Angleže, med drugim enega z bele točke, pred katerim je bil že v prvem polčasu izključen Mehdi Benatia. Kljub igralcu manj so Bavarci že v prvem polčasu preobrnili izid po zadetkih Xabija Alonsa in Roberta Lewandowskega, a na koncu vendarle izgubili.

Citiy še upa na napredovanje

Na prvi tekmi te skupine sta se moskovski CSKA in Roma razšla z 1:1. Oba kluba sta tako kot City še v boju za drugo mesto, je pa za nekaj dodatne pozornosti poskrbel legendarni Romin nogometaš Francesco Totti, ki je še potrdil status najstarejšega strelca v ligi prvakov, danes je zadel pri 38 letih, mesecu in 29 dneh. Pred Tottijem je bil rekorder Valižan Ryan Giggs s 37 leti in 289 dnevi.

V skupini F je bilo že pred tem praktično vse odločeno. PSG je z zmago proti Ajaxu s 3:1 potrdil vodstvo. Edinson Cavani je zadel v 33. minuti, izenačil je Davy Klaassen v 68. minuti, Zlatan Ibrahimović pa je v 79. minuti Francoze spet popeljal v prednost. Končni izid je postavil Cavani štiri minute pozneje. Tekmo so sicer sodili Slovenci na čelu z Matejem Jugom.

Barcelona prepričljiva v Grčiji

Barcelona je v tej skupini s 4:0 premagala Apoel v gosteh. Luis Suarez je zadel v 27. minuti, kar je bil sploh njegov prvi zadetek v dresu Barcelone po selitvi iz Liverpoola. Lionel Messi je v 38. minuti zabil drugi gol za Katalonce in z 72. zadetkom v ligi prvakov prehitel Španca Raula na vrhu večne lestvice strelcev. V uvodu drugega polčasa je dosegel svoj 73. zadetek za 3:0, v 87. minuti pa je dosegel še svoj 74. gol za 4:0.

V skupini H je Porto z gladko zmago s 3:0 v gosteh pri Bateju Borisovu potrdil napredovanje, na drugi tekmi pa je Mikel San Jose v 69. minuti popeljal Athletic Bilbao v vodstvo in do zmage v Donjecku pri Šahtarju. Porto in Šahtar sta člana osmine finala.